Srbija ‘izgorila’ u Danskoj, Farski Otoci osramotili Grke!

U utakmica europskih kvalifikacija za EURO 2016 u subotu Portugal je u gostima jedva pobijedio Armeniju s 3:2, dok su Irska i Škotska odigrali 1:1. Iznenađenje su napravili Farski Otoci, savladavši Grčki 2:1, dok je Srbija poražena u Danskoj 2:0.

Portugalci su s tri pogotka Cristiana Ronalda stigli do teške pobjede u Erevanu (3:2) nakon što su Armenci poveli fantastičnim pogotkom Marcosa u 14. minuti iz slobodnog udaraca s 35 metara. Veliki favoriti Portugalci igrali su zadnjih pola sata bez isključenoga Tiaga, a Armenci su uspjeli samo smanjiti 20 minuta prije kraja.

ARMENIA SOCCER UEFA EURO 2016 QUALIFICATION
Danci su u Kopenhagenu pobijedili Srbiju s 2:0 i ostali u igri za prva dva mjesta u skupini. Prvi zgoditak djelo je Yusufa Poulsena u 13. minuti, da bi u 34. minuti srpski vratar Vladimir Stojković obranio penal Danielu Aggeru. Tri minute prije kraja Jakob Poulsen je potvrdio pobjedu Danaca. U ovoj skupini vodi Portugal s 12 bodova, Danska ima 10, Albanija 7, a Srbija samo jedan bod.

Nijemci su na gostovanju kod slabašnog debitanta Gibraltara slavili sa 7:0, uz “hat-trick” Andrea Schuerrlea i promašeni penal Bastiana Schweinsteigera. Irska i Škotska su odigrali “miroljubivih” 1:1 u Dublinu, a u ovoj skupini je Poljska s uvjerljivih 4:0 dobila kod kuće Gruziju. Istakao se Robert Lewandowski koji je Gruzijcima zabio tri gola i to u 89.,te drugoj i trećoj minuti sudačke nadoknade. U ovoj skupini Poljska je prva s 14 bodova, Njemačka ima 13, Škotska 11, a Irska devet bodova.

PORTUGAL SOCCER UEFA EURO 2016 QUALIFICATION
U skupini F Mađari su pogotkom Stiebera sedam minuta prije kraja slavili na gostovanju kod Finske s 1:0. Dvije vodeće momčadi skupine Sjeverna Irska i Rumunjska odigrali su u Belfastu 0:0, dok je Grčka pretpjela još jednu sramotu izgubivši na gostovanju kod Farskih otoka s 2:1. U ovoj skupini Rumunjska vodi s 14 bodova, Sjeverna Irska je druga s 13, Mađarska ima 11, Farski Otoci 6, Finska 4,  a Grčka je zadnja sa samo dva boda.

Kvalifikacije za EURO 2016. u Francuskoj, rezultati:

Skupina D
Irska – Škotska 1:1 (Walters 38/O’Shea 47 ag)
Poljska – Gruzija 4:0 (Milik 62, Lewandowski 89, 90+2, 90+3)
Gibraltar – Njemačka 0:7 (Schuerrle 28, 65, 71, Kruse 47, 81, Gündogan 51, Bellarabi 57)