Svjetski kup: Hrvatski strijelac Petar Gorša drugi u zračnoj puški

Hrvatski strijelac Petar Gorša potvrdio je odličnu formu na natjecanju Svjetskog kupa u Rio de Janeiru, nakon pobjede u trostavu u četvrtak, u petak je osvojio drugo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara.

Gorša je u finalu ostvario rezultat od 249.9 pogodaka, no nije mogao do pobjede protiv fantastičnog Kineza Yua Haonana koji je slavio s novim svjetskim rekordom od 252.8 pogodaka.

Naš je strijelac dobro otvorio finale, nakon prvih 13 hitaca je bio drugi, zatim je pao na treće mjesto koje je držao sve do 20. hica kada je imao 0.1 krug prednosti ispred Slovaka Janyja i činilo se kako će njih dvojica u toj 20. seriji odlučivati o tome tko će proći dalje, a tko će natjecanje završiti na četvrtom mjestu. Gorša je u tom 20. hicu pogodio vrlo dobrih 10.4, ali je Jany pogodio savršenih 10.9 te se činilo kako je Gorša završio natjecanje na četvrtoj poziciji. No, Australac Dane Sampson, koji se činio na siguran na drugoj poziciji, u 20. je hicu pogodio samo 9.3 i tako pao za 0.1 krug iza Gorše i on završio na četvrtoj poziciji dok su Gorša i Jany prošli među tri najbolja.

U 21. hicu Gorša je pogodio 10.4, a Jany 10.1 pa je Slovak uoči eliminacijskog 22. hica imao 0.1 krug prednosti. Gorša je u tom 22. hicu pogodio slabašnih 10.0, no potom je Jany pogodio još slabijih 9.9, pa su morali pucati dodatni metak koji je odlučivao o drugom, odnosno trećem mjestu. Gorša je u dodatnoj seriji pogodio odličnih 105, što je bilo previše dobro za Janyja koji je pogodio 10.2 i naš je strijelac osigurao drugo mjesto.