Kristina Tomić, 22-godišnja Zagrepčanka, izborila se za prvu medalju na Svjetskom prvenstvu u taekwondou što je u subotu započelo u južnokorejskom gradiću Muju.
Prva je to medalja s velikih natjecanja i za Tomić koja je dosad imala peh da je nastupala u kategoriji trostruke europske prvakinje Lucije Zaninović.
Do odličja je Tomić stigla uz fantastičnu bodovnu razliku 44:11. Austrijanku Jennifer Stingl pobijedila je sa 18:0, trećeplasiranu sa SP-a 2013. Kubanku Yaniu Aguirre nadvisila je sa 15:7, a svojom fantastičnom prednjom nogom dominirala je i protiv Meksikanke Itzel Manjarez (11:4).
U sutrašnjem polufinalu, raspoložena Kristina namjerit će se na 19-godišnju Srpkinju Vanju Stanković, aktualnu europsku prvakinju do 21 godine. U drugom polufinalu borit će se Kineskinja Wenren i Tajlanđanka Wongpattanakit.
Kristina Tomić je studentica pedagogije i talijanistike, a članica je zagrebačkog taekwondo kluba Osvit.
U ponedjeljak, trećeg dana prvenstva, u borilište izlazi 19-godišnja Matea Jelić, bivša juniorska svjetska prvakinja.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Hina/mh
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.