Subota, 4 srpnja, 2026
19.8 C
Zagreb
Pratite nas:
MAKSIMALNI TRUD

Trener Real Sociedada o Sučiću: Normalno je da se naljuti

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Hrvatski veznjak Luka Sučić, koji je ovog mjeseca napunio 23 godine, nije zadovoljan statusom u Real Sociedadu nakon što je izgubio mjesto u početnoj postavi. U posljednjem ligaškom susretu protiv Mallorce, Sučić je ostao na klupi za pričuve dok je njegova momčad slavila minimalnom pobjedom 1-0.

Nakon utakmice, dok su igrači ulazili u svlačionicu, trener Sergio Francisco euforično je pozdravljao ekipu, no Sučić je, prema klupskom videu, prošao pokraj njega vidno hladno, što su lokalni mediji protumačili kao znak ljutnje.

Važno mi je ono što vidim na treninzima. Odluke donosim prema trenutačnom osjećaju i situaciji na terenu. Biram igrače koji mogu doprinijeti u toj utakmici – rekao je Francisco na konferenciji za medije uoči sraza s Barcelonom. Dodao je da su svi igrači spremni te da očekuje od svakog da trenira maksimalno, bez obzira na trenutnu ulogu u momčadi.

Francisco je naglasio kako ima širok kadar te od svih traži profesionalnost, bez obzira na to jesu li starteri, zamjene ili uopće ne ulaze u igru. Sučić je ove sezone u šest kola tri puta ulazio s klupe, dok je samo jednom bio starter – protiv Espanyola, kada je zamijenjen u 56. minuti. Protiv Real Madrida nije bio u kadru zbog zdravstvenih problema, a protiv Betisa je igrao svega 24 minute.

Trener je istaknuo i da je Sučić prošle sezone bio među ključnim igračima kluba, kojeg su navijači birali za najbolje u momčadi, no aktualna sezona nije krenula po planu. – Normalno je da se naljuti, ali siguran sam da će biti spreman za Barcelonu. Ponaša se kao svaki drugi igrač, nije oduševljen nakon utakmice, ali uvjeren sam da će imati dobar tjedan i da će biti spreman kada ga budemo trebali – izjavio je Francisco.

Ni situacija u reprezentaciji nije povoljnija za mladog veznjaka. Izbornik Zlatko Dalić nije ga uvrstio na popis za kvalifikacijske dvoboje protiv Farskih Otoka i Crne Gore, niti za nadolazeći susret s Češkom, već mu je dodijeljen pretpoziv.

Real Sociedad je sezonu započeo loše, a tek nedavna pobjeda protiv Mallorce donijela je euforiju u momčad, posebno i zbog angažmana novog hrvatskog braniča Duje Ćaleta-Cara. Trener Francisco ponovio je važnost pobjede za dizanje atmosfere i za prekid negativne serije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci