Španjolska na tronu: Hrvatska osvojila srebro u finalu Lige nacija

Rotterdam, 18.06.2023 - Utakmica finala Lige nacija Hrvatska - Španjolska na Feijenoord stadionu u Rotterdamu. Na slici Dominik Livaković, Nikola Vlašić, Mateo Kovačić, Lovro Majer, Andrej Kramarić, Josip Šutalo, Josip Stanišić. foto HINA/ Daniel KASAP/ ds

Nakon nevjerojatne drame Hrvatska je poražena od Španjolske u finalu Lige nacija. O pobjedi su odlučili jedanaesterci, u kojima je Španjolska ipak bila bolja.

Španjolska nogometna reprezentacija osvojila je treće izdanje Uefine Lige nacija pobjedom u finalu odigranom pred 40.000 gledatelja na stadionu Feijenoord “De Kuip” u Rotterdamu, do koje su Španjolci stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (5-4), jer nakon 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Nikola VlašićMarcelo BrozovićLuka Modrić bili su precizni izvođači u prve tri serije, ali je udarac Lovre Majera u četvrtoj seriji obranio Simon.

Ivan Perišić je pogodio u petoj seriji i ostavio Hrvatsku “na životu”.

JoseluRodri, Mikel Merino, Marco Asensio bili su precizni za Španjolce, ali je u petoj seriji Aymeric Laporte pogodio gredu.

U šestoj seriji Simon je obranio udarac Brune Petkovića, a drugu meč-loptu za Španjolsku iskoristio je Dani Carvajal i tako donio trofej Španjolcima.

Hrvatska – Španjolska 0:0

Hrvatska:Livaković, Juranović, Šutalo, Erlić, Perišić, Modrić, Brozović, Kovačić, Pašalić, Ivanušec, Kramarić

Španjolska: Unai Simon, Jesus Navas, Le Normand, Laporte, Jordi Alba, Rodri, Fabian Ruiz, Puno, Gavi, Asensio, Morata

Pratite uživo:

120′ Gotovi su produžeci, pucaju se jedanaesterci

110′ Petković dodao za Vlašića, koji s 20-ak metara puca u ravno u ruke Simona

108′ Olmo puca iz voleja s jedanaest metara no promašuje.

105′ Asensio potegnuo loptom do ruba kaznenog prostora. Nakon bloka lopta se odbija do Olma koji je neprecizan i puca preko gola.

100′ Majer dobiva loptu i pada u kaznenom prostoru

96′ Modrić uzima loptu i dodaje Petkoviću kojega prekršajem zaustavlja Nacho.

91′ Počeo je prvi produžetak

90′ Igrale su se četiri minute produžetka. Ide se u nove produžetke jer utakmica je završila 0:0

84′ Fati pucao sa oko 7 metara. Perišić blokirao pred samim golom

75′ Fati poveo loptu iz hrvatske obrane. Livaković izlazi i izbija loptu no odbija se do Španjolaca, ali srećom lopta iz šuta Španjolaca odlazi preko gola

66‘ Rodri snažno potegnuo prema hrvatskom golu. ali promašuje..

60′ Kramarić i Modrić zasmetali jedan drugome prilikom šuta i propustili priliku. Perišić ubacuje na Pašalića no mreža se trese s vanjske strane.

57′ Asencio puca glavom nakon ubačaja Albe koji je prošao po lijevoj strani.

50′ Dobar centaršut Juranovića. Vratar Španjolske izlazi s gola da bi očistio loptu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo polvrijeme, rezultat je 0:0

42′ Alba centaršutom ponovo cilja Moratu no lopta prelazi preko gola

41′ Proboj Španjolaca kroz sredinu hrvatske obrane

39′ Perišić puca prema golu, ali vratar je brani sigurno

34′ Centaršut Perišića prema Pašaliću no lopta ga prelijeće

31′ Perišić uskočio nakon dodavanja Modrića, ali brani španjolski vratar

26′ Ruiz pokušao pucati no hrvatska obrana izvrsno blokira. Alba pokušao ubaciti za Moratu no izborili su samo korner

24′ Pašalić pokušao pogurnuti loptu u gol nakon dodavanja Kramarića u pet metara no brani vratar Španjolaca

22′ Prilika Kramarića. Izašao iza braniča Španjolske no Laporte izbija loptu iz njegovih nogu

10′ Navijači su kapetanu Luki Modriću zapjevali ‘Ostani tu’

9′ Prvi šut Španjolaca, Livaković ispustio loptu no Morata ostao u zaleđu

5′ Napad Vatrenih, Juranović pokušao ubačajem u pet metara no lako čisti španjolski golman

1′ Utakmica je počela