Još jedan težak udarac za Hrvatsku: Izgubili 2:1 od Walesa

epa10920922 Lovro Majer of Croatia (L) in action against Ben Davies of Wales (R) during the UEFA EURO 2024 group D qualification round match between Wales and Croatia, in Cardiff, Britain, 15 October 2023. EPA/ADAM VAUGHAN

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je poraz u Cardiffu u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Ovo je drugi poraz Hrvatske u nizu, a nakon poraza od Turske u Osijeku. Samo smo jednom doživjeli dva poraza u nizu, u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo prije 10 godina, kada smo poraženi od Belgije i Škotske.

Oba pogotka za Wales postigao je Harry Wilson, prvog u 47. minuti lobavši Livakovića nakon nesmotrene povratne lopte Kovačića, a drugoga u 60. minuti kada je tjemenom proslijedio ubačaj Jamesa u mrežu.

Na konačnih 2-1 smanjio je Mario Pašalić koji se u 75. minuti najbolje snašao nakon ubačaja Modrića iz kuta te glavom poslao loptu u mrežu.

Početni sastavi:

Wales: Ward, Roberts, Rodon, Mepham, Davies, James, Wilson, Ampadu, Williams, Brooks, Moore

Hrvatska: Livaković, Juranović, Vida, Gvardiol, Barišić, Modrić, Brozović, Kovačić, Majer, Brekalo, Musa

Pratite uživo:

90′ Sosa je pokušao dodati za Pašalića pred sam gol Walesa, no vratar Walesa skače i u zraku hvata loptu. Ponovo Beljo pokušava glavom. Vrlo je teška bila situacija za udarac i nije dobro uspio uputiti loptu. Utakmica je završila 2:1 za Wales

82′ Majer lijepo ubacio iz kornera, ali izbacili su Velšani. Potom je do lopte došao Modrić koji je pokušao pucati, no jedan od Velšana se našao pred loptom

75′ Pašalić zabio glavom nakon kornera!

70′ Lijepa akcija vatrenih. Brozović dodao za Modrića u kazneni prostor. Kapetan je povratnom loptom pokušao pronaći nekoga na 10-ak metara, ali neuspješno

60′ Wales ponovo zabio! Wilson glavom iz okreta šalje još jednu loptu u mrežu vatrenih

58′ Dobro je Brozović dodao za Stanišića koji loptu šalje u sredinu. Beljo je dodao na pet metara, ali nije bilo nikoga. Pokušao je šutirati i Brozović, ali ide to daleko od gola Velšana.

47′ Wales je poveo protiv Hrvatske 1:0

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme

41′ Imao je Brekalo dobru priliku da povuče napad dok još obrana domaćina nije bila posložena, ali držao je loptu i s njome otputovao do sredine terena, a napad nikada nije niti krenuo

37′ Hrvatska pokušava pronaći prostor i dalje, uglavnom pokušavaju širiti igru, no nema dubinskih lopti koje bi načele obranu Walesa i ozbiljno ugrozile gol domaće momčadi

30′ Livaković još jednom savršenom obranom spasio Hrvatsku.

29′ Ubačaj Wilsona prema Robertsu u pet metara, ali Gvardiol se to bacio i očisto ispred domaćeg igrača.

22′ Wilson je pucao preko živoga zida prema desnoj strani gola. Livaković je vrhovima prstiju obranio loptu

21′ Brooks podvalio loptu za Wilsona koji je jurišao prema golu. Vida ga ruši s leđa i zarađuje žuti karton. Slobodan udarac s ruba kaznenog prostora.

16′ Majer je ušao u kazneni prostor Walesa i pokušao dodati pred gol, no bez problema to blokiraju velški igrači

12′ Brooks se na centru oslobodio Gvardiola i poslao loptu prema naprijed. Došla je do Wilsona koji je pokušao ubaciti, ali Vida je na sreću blokirao.

5′ Velšani traže svog napadača Kieffera Moora dugim loptama, ali na sreću i dalje ti pokušaji završavaju u nogama vatrenih.

2′ Pokušaj ubačaja Velšana. Lopta je išla ispred samoga gola, ali Vida je dobro zagradio loptu, a Livaković uhvatio.

1′ Utakmica je počela