Hrvatska skupila snagu: Jedanaestercima u četvrtfinale!

Utakmica je odluke za hrvatsku nogometnu reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, pred izabranicima Zlatka Dalića prva je eliminacijska utakmica. Od 20 sati u Nižnji Novgorodu igraju protiv Danske za plasman u četvrtfinale.

Jedina dvojba bila je da li staviti Marcela Brozovića, koji je sjajno zatvarao Messija, ili Badelja, koji se iskazao kod Islanda. No, nove informacije kažu – odlučio se za Brozovića.

Sastav bi za Dansku sad trebao izgledati ovako:

Subašić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinić – Rakitić, Brozović – Rebić, Modrić, Perišić – Mandžukić

Pratite kronologiju utakmice:

Jedanaesterci:

Rakitić je peti pucao i zabio za četvrtfinale SP-a.

Jorgensen je bio peti kod Danaca, ali Subašić skida i treći penal.

Pivarić je četvrti kod nas, no obranio mu je Schmeichel.

Schone je bio četvrti kod Danske, a Subašić mu brani.

Treći kod nas je Modrić, slabo pucao, no zabio je za 3:3.

Krohn Dehli je bio treći kod Danaca za 3:2.

Kramarić je drugi preuzeo odgovornost i zabio za 1:1.

Kjaer je pucao drugi i probio Subašiću

Badelj je kod nas pucao i promašio

Prvi pucaju Danci i brani Subašić

120′ 120 minuta je gotovo, ide se na jedanaesterce

119′ Modrić opet puca u Schmeichela

116′ Jedanaesterac za Hrvatsku, ali Modrić puca loše i Schmeichel je to lagano obranio

114′ Rebić je pobjegao obrani Danske nakon sjajne lopte Modrića, već je prošao i Schmeichela, a onda ga je srušio Jorgensen u šesnaestercu

113′ Jorgensen je ostao na drugoj vratnici i pucao glavom, ali pokraj gola.

108′ Izlazi Mandžukić, ulazi Badelj

107′ Sisto puca ali kraj suprotne vratnice

106′ Sisto je ušao umjesto Braithwaite

105′ Gotov je prvi produžetak, ali bez promjene u rezultatu

102′ Kramarić kombinira, puca pod gredu, ali Schmeichel odbija loptu u korner

99′ Schone puca ali pokraj gola

98′ Krohn Dehli ulazi u igru umjesto Delaneya

97′ Perišić je izašao, a ulazi Kramarić.

94′ Knudsen je ušao u naš šesnaesterac ali ubašaj ide u korner

91′ Krenuli su produžeci

90’+3 Braithwaite dobiva loptu na rubu šesnaesterca, ali srećom pokraj gola. Hrvatska i Danska igrat će produžetke.

90’+2 Puca s 25 metara Rakitić, no otišlo je to pokraj vratnice.

87′ Schone puca pokraj gola

86′ Rebić je sjajno izvrtio Knudsena, ali nažalost lopta ne dolazi do Perišića, puca Pivarić iznad gola

84′ Pivarić ubacuje s lijeve strane, na glavu Perišića, koji gađa vanjski dio mreže

83′ Kovačić je dobio jak udarac u rame, ali nastavlja utakmicu

81′ Strinić izlazi zbog ozljede, ulazi Pivarić

78′ Rebić puca, ali ravno u golmana

77′ Odbija se lopta Modriću na 20 metara, ali pokraj gola

72′ Jorgensen puca, ali ravno u Subašića

70′ Ulazi Kovačić, Brozović ide van

66′ Cornelius izlazi, a ulazi Jorgensen.

64′ Perišić u šesnaestercu, ali ne ide i na kraju je uspio izboriti korner

61′ Opasno pred našim golom, ali Lovren uspješno čisti

55′ Braithwaite se našao u dobroj prilici, ali loše puca

50′ Modrić je dao dugu loptu za Mandžukića, ali završio je u zaleđu

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Christensen je izašao iz igre, a ušao je Schone

45′ Mandžukiću će se ukazati pomoć. Rezultat je 1:1

44′ Rakitić dobiva loptu na 14 metara, no ravno u Schmeichela

42′ Eriksen s desne strane gađa suprotni kut, ali ga zaustavlja greda

39′ Modrić ubacuje iz slobodnjaka, Lovren udara glavom, ali uz vratnicu

33′ Strinić prolazi kroz obranu Danaca, ali bježi lopta

32′ Ubacuje Eriksen s lijeve strane, no Subašić kupi loptu

28′ Puca iz daljine Rakitić, Schmeichel je to samo kratko odbio, Rebić dodaje loptu do Perišića koji prvo promašuje, pa puca previsoko

27′ Eriksen proigrao Braithwaitea koji puca, ali Subašić nas spašava

26′ Rebić je dao loptu u prostor za Mandžukića, ali on ne stiže

22′ Eriksen pucao s 20-ak metara, ali blokirao je to Lovren

20′ Hrvatska traži jedanaesterac nakon Mandžukićevog pada u šesaestercu ali Pitana pokazuje da se igra dalje

19′
Perišić traži prostor za priliku, ali je blokiran

17′ Utakmica nakon ludog početka teče bez prilike

11′ Jorgensen je srušio Rebića na rubu šesnaesterca. Hrvatska ima priliku, puca Perišić, ali nema gola

4′ Mandćukić zabija za 1:1

2′ Nije prošla ni minuta, a Jorgensen se najbolje snašao u gužvi i s ruba peterca je probio Subašića

1′ Utakmica je počela