Povijesni uspjeh: Vatreni osvojili brončanu medaju na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska nogometna reprezentacija osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što je u Dohi porazila Maroko s 2-1 (2-1).

Za Hrvatsku su zabijali Joško Gvardiol (7) i Mislav Oršić (42), a za Maroko Achraf Dari (9).

Polufinale SP-a, stadion Khalifa International:

HRVATSKA – MAROKO 16.00

—–

POČETNI SASTAVI:

HRVATSKA (4-2-3-1): LIVAKOVIĆ – STANIŠIĆ, ŠUTALO, GVARDIOL, PERIŠIĆ – MODRIĆ, KOVAČIĆ – MAJER, KRAMARIĆ, ORŠIĆ – LIVAJA

MAROKO (4-2-3-1): BONO – HAKIMI, DARI, EL YAMIQ, ATTIAT-ALLAH – AMRABAT, SABIRI – ZIYECH, EL KHANNOUS, BOUFAL – EN-NESYRI

To je prilično ofenzivna momčad, s Perišićem na lijevom beku, Oršićem na krilu i Majerom kao ofanzivnim veznim. Prvi put će na SP-u zaigrati u obrani Stanišić i Šutalo, a Livaja će treći put startati od prve minute!

Pratite uživo:

90′ Igra se šest minuta nadoknade.  Hrvatska je svladala Maroko s 2:1 i osvojila svjetsku broncu.

87′ Kovačić je sada mogao riješiti utakmicu. Dobro se oslobodio protivnika i tukao s nekih šest, sedam metara, ali pored gola.

75′ Sjajno brani Livaković

73′ Gvardiol je pao nakon starta protivnika u šesnaestercu Maroka, no sudac je pokazao da nema kaznenog udarca

71′ Marokanci su poklonili loptu Vlašiću koji je tukao ali pored gola

59‘ Kramarić je nakon jednog ubačaja ostao ležati, no Marokanci nisu željeli izbaciti loptu iz igre. Umjesto njega ulazi Vlašić

47′ Oršić je opet bio u sjajnoj prilici, no pogodio je vanjski dio mreže.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme, rezultat je 2:1 za Hrvatsku

42′ Mislav Oršić doveo je Hrvatsku u novo vodstvo, zabio je za 2:1

29′ Marokanci su protestirali kod suca. Boufal je tukao, Gvardiol je blokirao, a sudac pokazao na gol-aut. Marokanci su neopravdano tražili udarac iz kuta.

25′ Opet dobra prilika za Hrvatsku. Modrić se izborio za šut, no njegov udarac je obranio Bono. Lopta se odbila do Livaje, ali je vratar Maroka izbija

18′ Oršić pokušava sam, ali u blok, lopta stiže do Kramarića čiji udarac brani Bono

15′ Livaja je dobio malo prostora, pokušao se protivnika riješiti driblingom, ali izborili smo samo korner

10′ Oršić u dobroj situaciji puca preko gola

8′ Nažalost kratko je trajala sreća, Maroko izjednačava 1:1

7′ Gvardiol zabija za vodstvo Hrvatske 1:0. Majer je izveo slobodni udarac, Perišić glavom dao za Gvardiola koji također glavom pogađa

3′ Vratar Maroka Bono zamalo je zabio sam sebi. Htio je dodati stoperu, ali lopta je završila u korneru

1′ Utakmica je počela