(VIDEO) Athletic Bilbao protiv Valladolida odigrao 1:1, Duje Čop nije igrao

U 17. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je u subotu na domaćem terenu protiv Valladolida odigrao 1-1. Za Athletic Bilbao strijelac je bio Aritz Aduriz u 45. minuti iz penala, a na 1-1 je poravnao Oscar Plano u sudačkoj nadoknadi (90+2). Hrvatski napadač Duje Čop zbog zdravstvenih problema nije bio u sastavu Valladolida.

Nogometaši Barcelone svladali su na svom Nou Campu Celtu Vigo sa 2-0 (2-0) i zadržali se na vrhu ljestvice španjolskog prvenstva. Barcelona je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu, u kojem je već u 10. minuti Ousmane Dembele poslao loptu u mrežu za vodstvo, nakon što je gostujući vratar Ruben Blanco odbio udarac Lea Messija. No, u 45. minuti Blanco je ostavljen oči u oči s Messijem i samo je nemoćno mogao promatrati kako Argentinac šalje loptu u mrežu s ruba kaznenog prostora za konačnih 2-0.
Ivan Rakitić je bio u udarnoj postavi Barcelone i odigrao je cijelu utakmicu.

Barcelona je u 17 kola sakupila 37 bodova, tri više od Atletico Madrida koji je u subotu na svom stadionu sa 1-0 pobijedio Espanyol. Pobjednički pogodak za Atletico postigao je Antoine Griezmann iz kaznenog udarca u 56. minuti. Nikola Kalinić bio je početnoj postavi Atletica, a igrao je do 65. minute, kad ga je zamijenio Vitolo.

U Sevilli su Betis i Eibar odigrali 1-1. Domaćin je poveo u 21. minuti preko Sanabrije, dok je u 72. minuti Orellana izjednačio iz kaznenog udarca.