(VIDEO) Barcelona nakon velikog preokreta svladala Real Sociedad i pobjegla na devet bodova prednosti, ponovno vrlo dobar Ivan Rakitić

U derbiju 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Real Sociedad 4-2 premda je nakon pola sata igre gubila 0-2.

Bila je to prva Barcina ligaška pobjeda na Anoeti u posljednjih 11 godina. Posljednju pobjedu u prvenstvu na ovom stadionu Katalonci su upisala 5. svibnja 2007. godine.

Domaćin je fantastično ušao u utakmicu i nakon nešto više od pola sata igre vodio je 2-0. Sociedad je poveo u 11. minuti golom Williana Josea, a na 2-0 je povisio Juanmi u 34. minuti utakmice. Paulinho je u 39. minuti smanjio na 1-2, a potom je Luis Suarez s dva gola (50, 71) u potpunosti okrenuo rezultat. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Lionel Messi golom iz slobodnog udarca u 85. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret.

Barcelona na polovice sezone ima 16 pobjeda i tri neodlučena ishoda i vodi na ljestvici sa 51 bodom. Atletico Madrid je drugi sa 42 boda, Valencija je treća sa 40 bodova, a četvrti je Real Madrid sa 32 boda.

Real Sociedad – Barcelona 2-4 (Jose 11, Juanmi 34 / Paulinho 39, Suarez 50, 71, Messi 85)
Levante – Celta 0-1 (Sisto 37)
Alaves – Sevilla 1-0 (Manu Garcia 52)
Espanyol – Athletic Bilbao 1-1 (Moreno 29 / Williams 35)