(FOTO, VIDEO) Barcelona teško do pobjede protiv Alavesa na Camp Nou, slavlje donio Messi iz slobodnog udarca, Rakitiću cijela utakmica

U 21. kolu španjolskog nogometnog prvenstva vodeća Barcelona je u nedjelju na Camp Nou protiv Alavesa slavila sa 2-1.

Alaves je poveo golom Johna Guidettia u 23. minuti i gosti su držali vodstvo sve do 72. minute, kada je Luis Suarez poravnao na 1-1. Pobjedu Barci, za koju je Ivan Rakitić odigrao cijeli susret, donio je Lionel Messi pogotkom iz slobodnog udarca u 84. minuti.

Drugoplasirani Atletico iz Madrida je rutinski na domaćem terenu nadigrao pretposljednji Las Palmas sa 3-0. Gosti s Kanara održavali su “nulu” u prvih sat vremena, no potom su Griezmann (61), Torres (73) i Partey (88) osigurali nova tri boda domaćima.

Šime Vrsaljko nije konkurirao za nastup u momčadi Atletica, dok je Alen Halilović ostao na klupi Las Palmasa.

REZULTATI::
Leganes – Espanyol 3-2 (Hermoso 11-ag, 82-ag, Guerrero 69 / Navarro 49, Hermoso 88)
Atletico – Las Palmas 3-0 (Griezmann 61, Torres 73, Partey 88)
Sevilla – Getafe 1-1 (Luis Muriel 72/ Angel Rodriguez 90+3)
Barcelona – Alaves 2-1 (Luis Suarez 72, Lionel Messi 84/ John Guidetti 23).