(VIDEO) Briljantni Bojan Bogdanović s 27 poena vodio Wizardse do pobjede nad Torontom, Dario Šarić u porazu svoje momčadi sudjelovao s deset koševa

Bojan Bogdanović je odigrao još jednu sjajnu utakmicu u dresu svoje nove momčadi Washingon Wizardsa koje je jučer sa 27 pogodaka doveo do pobjede od 105-96 protiv Toronto Raptorsa na njihovom terenu.

Bogdanović je odigrao 25 minuta i pogodio je šest trica iz sedam pokušaja te je tome dodao i dva skoka. Wizardsi su dominirali od druge četvrtine u kojoj su napravili seriju od 26-1 i na poluvremenu su vodili sa 62-46. Igrači Toronta su pogodili samo jedan koš na početku druge četvrtine, a Wizardsi su imali šut iz igre od 68 posto u tom dijelu utakmice.

Bojan Bogdanović koji je u igru ušao s klupe u šest je minuta zabio čak 16 koševa s pet ubačaja iz pet pokušaja.

Iako je treća četvrtina bila loša za obje momčadi, Wizardsi su je dobili nadigravši Toronto sa 20-14. U zadnju četvrtinu Washington ulazi s 22 koša prednosti.

Kod Toronta je najbolji bio Serge Ibaka sa 22 pogotka i 12-skokova. Osim Bogdanovića, Wizardse je predvodio i Bradley Beal sa 23 pogotka.

Dario Šarić je u visokom porazu Philadelphije od Miami Heata odigrao 28 minuta, ali je imao skroman učinak, zabio je deset koševa uz šest skokova i dvije asistencije. Miami je bio bolji sa 125-98 od Philadelphije.

Najbolji strijelac Miamija bio je Tyler Johnson koji je utakmicu završio sa 24 pogotkom, četiri asistencije, dva skoka i dvije ukradene lopte.

Najučinkovitiji u redovima Sixersa bio je Robert Covington sa 19 pogodaka.

Poraz su upisali i Orlando Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža. New York Knicksi (25-36) su ih svladali sinoć u Madison Square Gardenu sa 101-90.

Kod Magica (22-39) najbolji je bio Evan Fournier sa 22 koša, a Mario Hezonja je u 20 minuta zabio dva koša i upisao četiri skoka. Damjan Rudež nije ulazio u igru s klupe.

Orlando je bio loš u napadu, u drugom je poluvremnu zabio samo 41 koš, a i imao je 20 promašaja iz 25 pokušaja s linije trice.

Kristaps Porzingis je zabio 20 koševa uz devet skokova za Knickse, a Carmelo Anthony je utakmicu završio sa 17 pogodaka.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u srijedu:

Miami Heat – Philadelphia 76-ers 125-98
(Dario Šarić je u 28 minuta za Philadelphiu zabio deset koševa i upisao šest skokova te dvije assitencije)
New Orleans Pelicans – Detroit Pistons 109-86
Orlando Magic – New York Knicks 90-101
(Mario Hezonja je u 20 minuta za Orlando zabio dva koša uz četiri skoka, Damjan Rudež nije igrao)
LA Clippers – Houston Rockets 103-122
Sacramento Kings – Brooklyn Nets 100-109
Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 103-99
San Antonio Spurs – Indiana Pacers 100-99
Toronto Raptors – Washington Wizards 96-105
(Bojan Bogdanović je odigrao 25 minuta za Washington, zabio je 27 koševa i ugrabio dva skoka)

3. Denver 28 33 .459 9
4. Minnesota 25 36 .410 12