(VIDEO) Europska liga: Dva pogotka sjajnog Kalinića, Brozoviću crveni karton, Inter ipak slavio

U prvim utakmicama trećeg kola Europske lige istakao se hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić s dva gola za Fiorentinu, dok je Marcelo Brozović u dresu Intera isključen.

Fiorentina je gostovala kod češkog Slovan Libereca i slavila s 3-1, a Kalinić je zabio već u 8. i 23. minuti za goste. Kalinić je izašao iz igre u 53. minuti, dok je za “viole” Milan badelj odigrao cijelu utakmicu.

Marcelo Brozović se nakon mjesec dana vratio u sastav Intera, ali taj povratak neće pamtiti po dobrome, iako je Inter slavio doma protiv Southamptona s 1-0. Brozović je zaradio isključenje u 77. minuti, ali Englezi nisu uspjeli realizirati igrača više dokraja. Zadnje četiri minute ovog dvoboja odigrao je za domaće Ivan Perišić, a Inter je, unatoč pobjedi, ostao zadnji u skupini.

Šahtar je kod kuće s 5-0 “demolirao” belgijski Gent, a cijelu utakmicu za domaće odigrao je Darijo Srna, dok je Eduardo ušao u igru u 81. minuti.