(VIDEO) Kaos na nogometnoj utakmici u Francuskoj: Srušila se ograda, ozlijeđeno najmanje 18 navijača Lillea, nekoliko njih teže…

Utakmica 8. kola Francuske lige između Amiensa i Lilea prekinuta je u 17. minuti, a francuski mediji javljaju da ima ozlijeđenih navijača.

Utakmica u Amiensu prekinuta je u 17. minuti kada se srušila ograda na tribini s gostujućim navijačima koji su proslavljali vodeći pogodak svoje momčadi. Prema prvim izviješćima 18 navijača Lilea je ozlijeđeno, od čega trojica teže.

Caen je u gostima pobijedio Rennes s 1-0 zahvaljujući autogolu Bensebainia u 34. minuti. U toj akciji sudjelovao je hrvatski reprezentativac Ivan Santini čiji je udarac obranio vratar, a potom je lopta pogodila braniča Rennesa i završila u mreži.

U ostalim utakmicama Nantes je porazio Metz s 1-0, dok su Dijon i Strasbourg te Guingamp i Toulouse odigrali 1-1.

Ranije su nogometaši Paris SG-a u derbiju na svom Parku prinčeva deklasirali Bordeaux sa 6-2 (5-1).Dvostruki strijelac za Parižane bio je Neymar (5, 40-11m), a po jedan gol postigli su Cavani (12), Meunier (21), Draxler (45) i Mbappe (58). Pogotke za Bordeaux postigli su Sankhare (31) i Malcom (90-11m).

Vodeći PSG sada ima 22 boda, tri više od drugog Monaca koji je u petak na svom terenu odigrao samo 1-1 protiv Montpelliera. Nantes je treći sa 16 bodova, a Caen četvrti s 15.