(VIDEO) Liga prvaka: Lyon šokirao Manchester City na Etihadu, Andrej Kramarić asistirao i igrao za Hoffenheim do završnice…

U susretu iz F skupine Lyon je šokirao engleskog prvaka Manchester City pobijedivši na Etihadu 2-1. ‘Građani’ su dominirali, imali daleko veći posjed lopte i niz prilika, no gosti su bili ti koji su bili efikasniji. Lyon je poveo u 26. minuti. Nabil Fekir je probio po lijevom krilu i ubacio u kazneni prostor, Fabian Delph je promašio loptu, a poklon iskoristio Maxwell Cornet. U 44. minuti Fekir je povećao vodstvo ‘lavova’ postigavši pogodak s ruba kaznenog prostora. ‘Građani’ su smanjili u 67. minuti golom Bernarda Silve. Velike zasluge za gol je imao Leroy Sane koji je sjajno prošao po krilu, a potom povratnom loptom uposlio Silvu. Do kraja susreta momčad Pepea Guardiole je jurila po izjednačenje, ali nije uspjela.

U ranijem terminu Šahtar i Hoffenheim su odigrali 2-2. Bila je to utakmica u kojoj su gosti vodili 1-0 i 2-1, ali je Šahtar uspio iščupati bod. Utakmicu je obilježio i trener njemačkog bundesligaša Julian Nagelsmann koji se upisao u povijest kao najmlađi trener u nogometnoj Ligi prvaka. Nagelsmann je vodio Hoffenheim protiv Šahtara sa 31 godinom i 58 dana. Do sada je rekord držao Bjelorus Viktor Gončarenko koji je imao 31 godinu i 99 dana kada je 2008. predvodio BATE Borisov u susretu protiv Real Madrida.

Gosti su poveli već u 6. minuti lijepim golom Floriana Grillitscha nakon sjajnog proigravanja Leonarda Bittencourta. Izjednačio je Ismaily u 27. minuti nakon što je probio po krilu, slomio svog čuvara, ušao u kazneni prostori i zabio u suprotni kut. Radost ukrajinskih navijača kratko je trajala i Hoffenheim je u 38. minutu stigao do novog vodstva. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić je ubacio iz kornera, a Havard Nordtveit najviše skočio i zabio za 2-1. Devet minuta prije kraja utakmice Šahtar je uspio izjednačiti sjajnom golom Maicona koji je opalio s više od 20 metara.

Andrej Kramarić je igrao do 85. minute kada je zamijenjen nakon što je dobio neugodan udarac. U drugom susretu iz ove skupine večeras će igrati Manchester City i Lyon.

U drugom kolu sastaju se Lyon – Šahtar, te Hoffenheim – Manchester City.

Rezultati susreta 1. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA E
Ajax - AEK Atena               3-0 (Tagliafico 46, 90, Van de Beek 77)
Benfica - Bayern               0-2 (Lewandowski 10, Sanchez 54)

SKUPINA F
Manchester City - Lyon         1-2 (B.Silva 67 / Cornet 26, Fekir 43)
Šahtar - Hoffenheim            2-2 (Ismaily 27, Maycon 81 / Grillitsch 6, Nordtveit 38)

SKUPINA G
Real Madrid - Roma             3-0 (Isco 45, Bale 58, Diaz 90+2)
Viktorija Plzen - CSKA Moskva  2-2 (Krmenčik 29, 41 / Čalov 49, VLAŠIĆ 90+4-11m)

SKUPINA H
Valencia - Juventus            0-2 (Pjanić 45-11m, 51-11m)
Young Boys - Manchester United 0-3 (Pogba 35, 44-11m, Martial 66)

IGRANO U UTORAK
SKUPINA A
Club Brugge - Borussia Dortmund 0-1 (Pulišić 85)
Monaco - Atletico Madrid        1-2 (Gransir 18 / Costa 32, Gimenez 45)

SKUPINA B
Barcelona - PSV Eindhoven       4-0 (Messi 32, 77, 87, Dembele 74)
Inter Milano - Tottenham        2-1 (Icardi 86, Vecino 90+2 / Eriksen 53)

SKUPINA C
Crvena zvezda - Napoli          0-0
Liverpool - PSG                 3-2 (Sturridge 30, Milner 36-11m, Firmino 90+2 / Meunier 40, Mbappe 83)