(VIDEO) Milan u derbiju svladao Lazio, Strinić i Badelj nisu igrali, utakmica završila nemilim scenama

U derbiju 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan je na San Siru pobijedio Lazio sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih pet kola.

Pobjednika je odlučio pogodak Francka Kessiea iz jedanaesterca u 79. minuti.

Kazneni udarac je skrivio Riza Durmisi oborivši Matea Musacchija. Zanimljivo, dvije minute ranije sudac Gianluca Rocchi je dosudio kazneni udarac za domaćine zbog igranja rukom, ali je nakon pregleda video snimke poništio svoju odluku. Dvije asnije nije imao dvojbi.

Nažalost, utakmica je završila nemilim scenama i tučnjavom igrača pa će disciplinska tijeka imati pune ruke posla. Ivan Strinić nije nastupio za Milan, baš kao niti Milan Badelj za Lazio.

U ranije odigranom susretu SPAL je u Ferrari pobijedio Juventus sa 2-1 osvojivši iznimno važne bodove u borbi za prvoligaški spas, dok će torinska ‘Stara dama” još malo pričekati na proslavu naslova prvaka.

Juve je imao priliku pobjedom protiv SPAL-a osigurati naslov prvaka šest kola prije kraja prvenstva. Međutim, upisao je drugi poraz ove sezone pa će proslava još neko vrijeme pričekati.

Gosti su i poveli u 30. minuti golom Moisea Keana, no SPAL je u nastavku susreta uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Kevin Bonifazi u 49. minuti, a drugi gol za domaćine zabio je Sergio Floccari u 74. minuti.

Torinski sastav je nastupio bez Cristiana Ronalda, Marija Mandžukića, Miralema Pjanića, Leonarda Bonuccija, Samija Khedire, Wojciecha Szczesnyja i Douglasa Coste koje je Massimiliano Allegri čuvao za utorak i uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka protiv Ajaxa. Kod gostiju nije bilo Lorena Šimića.

Usprkos porazu Juventus već sutra može biti prvak ukoliko Napoli ne osvoji tri boda protiv Chieva.

U subotu je odigrana i utakmica između Rome i Udinesea, a slavili su Rimljani sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Edin Džeko u 67. minuti na asistenciju Stephana El Shaarawyja. Ante Ćorić nije nastupio za Romu.

Bio je to prvi poraz momčadi iz Udina otkako je za kormilo sjeo Igor Tudor. Hrvatski stručnjak je preuzeo Udinese 20. ožujka i debitirao je pobjedom protiv Genoe sa 2-0. U idućem kolu Udinese je pod njegovim vodstvom odigrao 1-1 na San Siru protiv Milana, da bi prošlog vikenda porazio Empoli sa 3-2. Odličan start hrvatskog stručnjaka zaustavila je Roma.

Tudor je prvi put preuzeo Udinese u travnju prošle godine i spasio ga od ispadanja u drugu ligu, no u lipnju je neočekivano napustio klub.

Na ljestvici vodi Juventus sa 84 boda, Napoli ima 20 bodova manje, ali i utakmicu manje. Inter je treći sa 57 bodova, a Milan je četvrti sa 55 bodova. Slijede Roma (54), Atalanta (52), Lazio (49) i Torino (49).