(VIDEO) Najveći derbi francuskog nogometa: Moćni PSG na svom Parku prinčeva uvjerljiv protiv Marseillea, Neymar iznesen s terena…

U najvećem derbiju francuskog nogometnog prvenstva vodeći Paris SG je na svom Parku prinčeva uvjerljivo svladao Marseille sa 3-0 (2-0).

Pariižani su poveli već u 10. minuti odličnim potezom Mbappea, drugi gol stigao je nakon nespretne reakcije braniča gostiju Rolanda u 28. minuti koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi konačni rezultat postavio Cavani u 55. minuti.

Vodeći PSG sada ima 71 bod, 16 više od branitelja naslova Monaca koji se nalazi na drugom mjestu, a 16 više od trećeg Marseillea.

Ranije u nedjelju su u Rhônealpin derbiju Lyon i Saint-Etienne odigrali 1-1 (1-0), a gosti su do izjednačenja došli u 90. minuti. Lyon je vodio od 19. minute nakon majstorskog poteza Mariana Diaza. I kad se je činilo da će upisati pobjedu, branič Saint-Etiennea Mathie Debuchy je u 90. minuti zabio za konačnih 1-1.

Prethodno su Bordeaux i Nica odigrali 0-0.