(VIDEO) NBA: Hezonja odličan u pobjedi Orlanda, 76ers blizu pobjede nad Cavaliersima

Orlando Magic je sinoć pobijedio Washington Wizardse sa 88-86, a Mario Hezonja je pobjedi pridonio s devet pogodaka, dok su Philadelphia 76ers bili jako blizu pobjede nad aktualnim NBA prvacima Cleveland Cavaliersima, ali nisu uspjeli, a Dario Šarić je u porazu svoje momčadi zabio tri koša.

Ova pobjeda Orlanda je treća u nizu, a Hezonja je bio solidan sa šutom od 44 posto, odnosno devet koševa te dva skoka i dvije asistencije. Hezonja je odigrao 25:44 minute, a najbolji strijelac u pobjedi Orlanda bio je Jeff Green sa 18 koševa i pet skokova. Wizardse je predvodio Markieff Morris sa 18 pogodaka.

Pobjeda nije bila sigurna do zvuka sirene za kraj kada je Morris promašio pokušaj trice za Washington. Orlando je u zadnjoj četvrtini odigrao sjajnu obranu ograničivši Washington na svega 16 koševa.

Philadelphia 76ers još uvijek čekaju svioju prvu pobjedu ove sezone i sinoć su gotovo nanijeli prvi poraz aktualnim prvacima Cleveland Cavaliersima.

Šarić je odigrao 17:49 minuta i uz tri koša ugrabio sedam skokova te dodao tome i tri asistencije. Najučinkovitiji kod Sixersa bio je Joel Embiid sa 22 koša, a Ersan Iljasova koji je u igru ušao s klupe jer je Šarić imao problema s prekršajima utakmicu je završio sa 21 pogotkom.

Najbolji strijelac utakmice bio je LeBron James sa 25 pogodaka, osam skokova i 14 asistencija. Kevin Love je dodao 20 koševa i 11 skokova.

Cavsi su utakmicu počeli žestoko i napravili seriju od 20-2. Na kraju prve četvrtine Cavaliersi vode 34-19, a tu prednost povećavaju na čak 18 koševa u drugoj četvrtini. Iako su nakon poluvremena 76ers nadigrali Cavse sa 55-45, u zadnjoj su četvrtini osam puta gubili loptu, od toga šest puta u zadnjih pet minuta. Na samom kraju utakmice, 76ers su imali priliku za koš, ali je Gerald Henderson izgubio loptu.

Detroit Pistons – Denver Nuggets 103-86
Oklahoma City Thunder – Minnesota Tomberwolves 112-92
Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers 101-102
(Dario Šarić je igrao 17:49 minuta, tri koša, sedam skokova, dvije asistencije)
Orlando Magic – Washington Wizards 88-86
(Mario Hezonja je igrao 25-44 minuta, devet koševa, dva skoka, dvije asistencije)

4. Denver 2 3 .400 2 1/2
5. Minnesota 1 4 .200 3 1/2