(VIDEO) NHL: Montreal brutalno zaustavljen u Columbusu

Serija od osam uzastopnih pobjeda Montreal Canadiensa koji su u novu sezonu NHL ušli sa 19 od mogućih 20 bodova osvojenih u prvih 10 utakmica brutalno je zaustavljena u Columbusu gdje su ih domaći Blue Jacketsi svladali s nevjerojatnih 10-0.

Za Blue Jacketse ovo je najuvjerljivija pobjeda u njihovoj 16-godišnjoj povijesti, a sa 10 pogodaka postavili su i novi rekord kluba, dosada su u dva navrata uspjeli postići po osam golova na jednoj utakmici. S druge strane, Canadiensi su tek po treći put u svojoj 107-godišnjoj povijesti izgubili utakmicu sa 10 golova razlike što je najuvjerljivija razlika s kojom su ikada izgubili.

Domaći su do velike prednosti stigli s tri pogotka u razmaku od 3:10 minuta sredinom prve trećine, a u strijelce su se upisali Cam Atkinson (10:56), Seth Jones (11:54) i David Savard (14:06). U drugih 20 minuta uslijedilo je još čak pet golova Blue Jacketsa, Atkinson (24:01) je svojim drugim golom povisio na 4-0, a potom je dva gola postigao Nick Foligno (30:12, 33:39) dok su jednom mrežu tresli Scott Hartnell (31:53) i Josh Anderson (38:32). U posljednjoj trećini Hartnell (48:06) i Anderson (50:45) su postigli po još jedan pogodak tako da su čak četiri igrača domaćih utakmicu završila sa dva gola, dok je mladi Alexander Wennberg upisao četiri asistencije.

Ovoj je prvi put nakon pet godina i osam mjeseci da je neka momčad u NHL-u uspjela postići 10 pogodaka.

Vrlo je zanimljivo bilo u Detroitu gdje su Winnipeg Jetsi svladali domaće Red Wingse sa 5-3, a junak utakmice bio je 24-godišnji Brandon Tanev koji je postigao svoja prva dva gola u karijeri u NHL-u. Tanev, koji je u prethodnih 14 utakmica imao tek jednu asistenciju zabio je u završnici utakmice golove za 3-3 i vodstvo svoje momčadi od 4-3. Prethodno su domaći vodili sa 1-0, 2-1 i 3-2 golovima Lukea Glendeninga (3:04), Henrika Zetterberga (29:40) i Justina Abdelkadera (50:48), no na 1-1 i 2-2 poravnavali su Patrik Laine (15:30) i Mark Scheifele (42:01) prije no što se ukazao Tanev (52:24, 58:44). On je 7:36 minuta prije kraja izjednačio na 3-3 da bi 1:16 minuta prije posljednjeg zvuka sirene iz protunapada pogodio za prvo vodstvo Jetsa. Konačni rezultat postavio je Nikolaj Ehlers (59:54) pogotkom u praznu mrežu šest sekundi prije isteka vremena.

Anaheim Ducksi bili su uvjerljivi na svom ledu protiv Arizona Coyotesa svladavši ih sa 5-1. Kevin Bieksa (9:05), Rickard Rakell (12:11) i Jakob Silfverberg (19:15) već su u prvoj trećini doveli Duckse u vodstvo od 3-0, Antoine Vermette (33:23) je u drugoj povisio na 4-0 prije no što je Jamie McGinn (36:32) postigao jedini gol za Coyotese. Posljednjih 20 minuta bilo je puko odrađivanje posla, a Rakell (54:11) je svojim drugim golom postavio konačnih 5-1.