(VIDEO) Noć uzbuđenja u NHL-u: Pobjeda Pittsburgha nakon zaostatka od dva gola

Aktualni prvaci NHL-a Pittsburgh Penguins su sinoć sa 5-3 pobijedili Detroit Red Wingse, a samo u zadnjoj trećini su zabili četiri gola.

To je peti veliki povratak Pittsburgha nakon što su gubili poslije dvije trećine ove sezone.

Gubeći 3-1 na početku zadnje trećine, pogotke za Penguinse u razmaku od četiri minute postižu Nick Bonino i Justin Schultz i izjednačuju na 3-3.

Četiri minute kasnije Phil Kessel zabija svoj drugi gol na utakmici za vodstvo Pittsburgha od 4-3. Četrdeset sekundi prije kraja regulanrog dijela zadnji gol na utakmici zabija Matt Cullen.

Golove za Red Wingse zabili su Henrik Zetterberg u prvoj trećini te Frans Nielsen i Dylan Larkin u drugoj trećini. Golman Detroita Jared Coreau je imao 32 obrane u svom prvom nastupu u NHL-u.

Vratara Pittsburgha Marc-Andre Fleury je imao 28 obrana u svojoj drugoj pobjedi u tri dana.

Pregled rezultata utakmica sjsvernoameričke hokejaške lige NHL koje su odigrane u subotu navečer:

Buffalo Sabres – Boston Bruins 1-2
Philadelphia Flyers – Chicago Blackhawks 3-1
Ottawa Senators – Florida Panthers 2-0
Pittsburgh Penguins – Detroit Red Wings 5-3
Vancouver Canucks – Toronto Maple Leafs 3-2 (raspucavanje)
Colorado Avalanche – Dallas Stars 0-3
New York Rangers – Carolina Hurricanes 4-2
Nashville Predators – New Jersey Devils 4-5 (produžetak)
Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 2-1 (raspucavanje)
St. Louis Blues – Winnipeg Jets 2-3 (produžetak)
Arizona Coyotes – Columbus Blue Jackets 2-3 (raspucavanje)
Edmonton Oilers – Anaheim Ducks 3:2 (produžetak)

ZAPADNA KONFERENCIJA
CENTRALNA DIVIZIJA
W L OTL GF GA PTS
1. Chicago 16 7 3 73 66 35
2. St. Louis 14 7 4 69 70 32
3. Minnesota 11 8 4 64 50 26