(VIDEO) Nogometaši Celte Vigo slavili 3:2 kod Villarreala

Nogometaši Celte Vigo slavili su sa 3-2 (1-0) na gostovanju kod Villarreala, a domaća je momčad u završnici utakmice umalo stigla do velikog preokreta.

Golovima Mendeza (44), Yokuslua (49) i Gomeza (51) gosti su stvorili zalihu od tri pogotka i držali ju sve do 83. minute. Tada je jedno nesmotreno vraćanje lopte vrataru rezultiralo indirektnim udarcem koji je Carlos Bacca pretvorio u pogodak nade za domaću momčad. Isti je igrač četiri minute poslije još jednom poslao loptu u mrežu. U preostalih deset minuta igrači Villarreala su napadali, čak pogodili i vratnicu, ali do izjednačujućeg pogotka nisu došli te su sa 14 bodova ostali na 17. mjestu, tri boda iznad zone ispadanja. Celta Vigo je sa 20 bodova na 10. mjestu.

Zahvaljujući pogotku Sarabije iz 55. minute Sevilla je do posljednjih sekundi gostovanja kod Valencije imala tri boda u rukama i trenutačno preuzimanje vodstva na prvenstvenoj ljestvici, no, tada je pažnji obrane izmakao Diakhaby, a češki vratar Vaclik odletio u prazno, pa je domaća momčad došla do izjednačujućeg pogotka.

Nikola Kalinić bio je strijelac u domaćoj pobjedi Atletico Madrida protiv Alavesa (3-0), a postigao je prvi gol na utakmici u 25. minuti na ubacivanje Ariasa. To je Kalinićev drugi gol za Atletico u samo tri dana, jer je zabio i u Kupu protiv Sant Andreua. Kalinić je startao u početnoj postavi i dobiva sve više prostora ozljedom Diega Coste.

Drugi i treći gol za “Colchonerose” postigli su Griezmann (82) i Rodrigo (88), no susret je zasjenila teška ozljeda koljena francuskog braniča Lucasa Hernandeza.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa (20.45 sati) Barcelona će u lokalnom derbiju, na gostovanju kod Espanyola, tražiti put prema još jednoj pobjedi i odvajanju na tri boda prednosti pred Sevillom i Atleticom.