(VIDEO) Nogometaši Getafea slavili kod Rayo Vallecana

Nogometaši Getafea slavili su sa 2-1 (0-0) na gostovanju u Madridu kod Rayo Vallecana u prvoj utakmici nedjeljnog programa 9. kola španjolskog prvenstva.

Goste je u vodstvo doveo Francuz Dimitri Foulquier u 63. minuti pogotkom glavom na ubačaj Antunesa. U 67. minuti je domaći branič Akieme skrenuo loptu u vlastitu mrežu za vodstvo Getafea 2-0. Akieme se djelomično iskupio asistencijom za gol De Tomasa u 73. minuti, kojim je Rayo Vallecano smanjio zaostatak. Unatoč svim pokušajima, domaći nogometaši nisu uspjeli doći do još jednog pogotka koji bi im donio barem jedan bod.

Barcelona je u vodstvu sa 18 bodova, ispred Alavesa sa 17 te Seville i Ateltico Madrida koji imaju po 16 bodova. Getafe je trećom ovosezonskom pobjedom došao do devetog mjesta sa 12 bodova, a Rayo Vallecano je ostao na predzadnjem mjestu sa samo pet bodova iz osam nastupa.

U nedjelju su na rasporedu još tri utakmice 9. kola: Eibar – Athletic Bilbao (16.15 sati), Huesca – Espanyol (18.30) i Betis – Valladolid (20.45).