(VIDEO) Pobjeda Evertona protiv Swansea, Rooney promašio jedanaesterac, Nikola Vlašić na klupi

U posljednjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je pobijedio Swansea City 3-1, a hrvatski nogometaš Nikola Vlašić nije nastupio za domaći sastav.

Gosti su poveli u 35. minuti golom Leroya Fera nakon ubačaja iz kornera, no Everton je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela preko Dominica Calverta-Lewina. Mladi napadač je ispravio pogrešku svog starijeg i iskusnijeg suigrača Waynea Rooneyja koji je promašio kazneni udarac. Rooneyjev udarac je Lukasz Fabianski obranio skrenuvši loptu u vratnicu, no Calvert-Lewin je pospremio odbijanac iza leđa poljskog vratara.

Domaćin je preokrenuo rezultat u 65. minuti sjajnim pogotkom Gylfija Sigurdssona s više od 20 metara. Svoju pogrešku iz prvog dijela Rooney je ispravio u 74. minuti zabivši za 3-1 iz novog kaznenog udarca. Fabianski je ponovo pogodio stranu, ali je Rooneyjev udarac bio prejak. Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić utakmicu je pratio s kupe domaćeg sastava.

Everton je četvrtom pobjedom u zadnjih pet kola skočio za još jednu poziciju i sada je deveti sa 25 bodova, dok je Swansea City i dalje na začelju sa 12 bodova.

U vodstvu je Manchester City sa 52 boda ispred Manchester Uniteda (41) i Chelsea (38).

Everton – Swansea City 3-1 (Calvert-Lewin 45+2, Sigurdsson 64, Rooney 74-11m / Fer 35)

U nedjelju:
Bournemouth – Liverpool 0-4 (Coutinho 20, LOVREN 26, Salah 44, Firmino 66)
WBA – Manchester United 1-2 (Barry 77 / Lukaku 27, Lingard 35)

U subotu:
Manchester City – Tottenham, 4-1 (Gundogan 14, De Bruyne 70, Sterling 80,90 / Eriksen 90+3)
Stoke City – West Ham United 0-3 (Noble 19-11m, Arnautovic 75, Sakho 86)
Chelsea – Southampton 1-0 (Alonso 45+3)
Brighton – Burnley 0-0
Arsenal – Newcastle United 1-0 (Ozil 23)
Watford – Huddersfield Town 1-4 (Doucoure 68 / Kachunga 6, Mooy 23,89-11m, Depoitre 50)
Leicester City – Crystal Palace 0-3 (Benteke 19, Zaha 40, Sako 90+4)