(VIDEO) Pobjedom na gostovanju kod Empolija Roma stigla do 3. mjesta Serie A

Nogometaši Rome slavili su sa 2-0 (1-0) na gostovanju kod Empolija, u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola Serie A, te su svojom trećom uzastopnom prvenstvenom pobjedom privremeno stigli do trećeg mjesta na ljestvici sa 14 bodova.

Rimljane je u vodstvo doveo N’Zonzi u 36. minuti. Domaća momčad je mogla do izjednačenja u 58. minuti, ali je Caputo potpuno promašio kazneni udarac i poslao loptu visoko preko vrata. Pobjedu Rome potvrdio je Edin Džeko pogotkom u 85. minuti.

Nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama Ante Ćorić prvi se put našao među Rominim pričuvnim igračima nakon što je od 3. kola bio izvan sastava, ali mu trener Eusebio Di Francesco u ovom dvoboju nije odlučio dati priliku za prve minute u Serie A.

Nogometaši Juventusa zadržali su stopostotan učinak u talijanskoj Serie A subotnjom pobjedom 2-0 (2-0) na gostovanju u Udinama, gdje je Mario Mandžukić asistirao za drugi pogodak, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.

Juventus je na Dacia Areni poveo u 33. minuti pogotkom Urugvajca Bentancura, a samo četiri minute poslije Ronaldo je pogodio za 2-0. Prethodno je Mandžukićev udarac iz neposredne blizine obranio gostujući vratar Scuffet.

Bivši hrvatski reprezentativac je u drugom poluvremenu još nekoliko puta zaprijetio Scuffetu, a najbliži je pogotku bio u 85. minuti kad je pogodio gredu. Osim asistencije, Mandžukić je u Udinama upisao i žuti karton.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Cagliari je na svom terenu svladao Bolognu sa 2-0 (1-0) golovima Joaoa Pedra u 22. minuti i Pavolettija u 68. minuti.

Bivši kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna počeo je utakmicu za Cagliari, ali je već u 28. minuti morao iz igre nakon sudara s gostujućim igračem Mitchellom Dijksom. No, čini se da Srnina ozljeda nije ozbiljnije naravi. U početnih 11 bio je sadašnji reprezentativac Filip Bradarić koji je odigrao cijelu utakmicu.

Juventus je na vrhu ljestvice sa 24 boda, devet više od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje. Roma ima 14 bodova iz osam utakmica, a Fiorentina, Inter i Sassuolo imaju po 13 bodova iz sedam nastupa. U zoni ispadanja su Empoli (5), Frosinone (1) i Chievo (-1).