(VIDEO) RB Leipzig deklasirao Nurnberg za drugo mjesto Bundeslige, Bayern tek šesti

U posljednjem susretu sedmog kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je pobijedio Nurnberg sa 6-0 skočivši na drugo mjesto Bundeslige.

Domaćin je već nakon pola sata vodio 4-0 i tako razriješio pitanje pobjednika. U nastavku susret Leipzig je zabio još dva gola, dok je očajno izdanje gostiju upotpunio Tim Leibold zaradivši isključenje u 62. minuti.

Strijelci za pobjedu domaćina bili su Kevin Kampl (3), Yussuf Poulsen (7), Marcel Sabitzer (21, 55) i Timo Werner (32, 59). Pobjeda Leipziga je mogla biti i uvjerljivija, no Werner je u 63. miuti promašio kazneni udarac.

U ranijem susretu Eintracht je na gostovanju pobijedio Hoffeheim sa 2-1 uz pogodak i isključenje hrvatskog reprezentativca Ante Rebića.

Rebić je doveo momčad iz Frankfurta u vodstvo pogotkom u 40. minuti prebacivši lijepim lobom istrčalog Olivera Baumanna. Bio je to njegov treći gol u zadnje tri utakmice otkako se oporavio od ozljede.

Na 2-0 je povećao Luka Jović već u prvoj minuti nastavka. Nažalost, Rebić je odličan nastup pokvario isključenjem u 65. minuti nakon što je zbog oštrog prekršaja zaradio drugi žuti karton.

Domaćin je s igračem više uspio smanjiti u 82. minuti golom Reissa Nelsona, ali ne i više od toga. Andrej Kramarić nije ulazio u igru i utakmicu je pratio s klupe za pričuve domaćeg sastava premda je u zadnjem kolu zabio u susretu protiv Leipziga.

Freiburg i Bayer Leverkusen su igrali bez golova. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa 17 bodova, a zatim slijede četiri kluba sa po 14 bodova, RB Leipzig, Borussija Monchengladbach, Werder i Hertha. Bayern je tek šesti sa 13 bodova.