(VIDEO) Real Madrid uz Kovačića lakoćom svladao Sociedad na startu sezone

Nogometaši Real Madrida otvorili su novu sezonu gostujućom pobjedom protiv Real Sociedada 3-0.

‘Kraljevski klub’ je nastupio bez Cristiana Ronalda, Karima Benzeme i našeg Luke Modrića, no rutinski je stigao do bodova na Anoeti.

Golove su postigli Gareth Bale (2, 90+4) i Marco Asensio (40). Hrvatski veznjak Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za gostujući sastav.

U novu sezonu odlično je ušao i Duje Čop koji je postigao pogodak za Sporting Gijon u pobjedi 2-1 protiv Athletic Bilbaoa. Čop, koji je ovoga ljeta prešao iz Malage u Sporting, zabio je lijep pogodak za 1-0 u 50. minuti utakmice. Tri minute kasnije Victor je povisio na 2-0, a poraz gostiju je ublažio Borja Viguera u 86. minuti. Domaćin je u 61. minuti imao i jedanaesterac, no Ismael Lopez je bio neprecizan.

U subotu je Barcelona na Camp Nou pobijedila Real Betis 6-2. Prvi gol postigao je Arda Turan (6), dva Lionel Messi (37, 58), a tri Luis Suarez (42, 56, 82), dok je oba gola za goste postigao Ruben Castro (21, 84). Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Real Sociedad – Real Madrid 0-3 (Bale 2, 90+4, Asensio 40)
Sporting Gijon – Athletic Bilbao 2-1 (ČOP 50, Victor 53 / Viguera 86)

U subotu:
Sevilla – Espanyol 6-4 (Sarabia 15, Vietto 22,45+1, Vazquez 54, Ben Yedder 66, Kiyotake 74 / Piatti 8, Perez 26, Sanchez 44, Gerard 79)
Granada – Villarreal 1-1 (Ponce 65 / Castillejo 61)
Barcelona – Real Betis 6-2 (Turan 6, Messi 37,57, Suarez 42,56,82 / Castro 21,84)