(VIDEO) Roma se novom pobjedom vratila na drugo mjesto, novi pogodak Edina Džeke

Nogometaši Rome vratili su se na drugo mjesto Serie A nakon što su u susretu 28. kola na gostovanju pobijedili Palermo 3-0.

Roma je rutinski stigla do pobjede protiv jednog od glavnih kandidata za ispadanje u Serie A.

Strijelci su bili Stephan el Shaarawy (22), Edin Džeko (76) i Bruno Peres (90+2)

Za Palermo nije branio Josip Posavec, već je priliku dobio Andrea Fulignati.

Ovo kolo obilježila je ‘luda’ utakmica Intera koji je na San Siru ‘razbio’ Atalantu 7-1. Bio je to sudar izravnih suparnika za plasman u Europu, međutim na terenu je postojala samo jedna momčad.

Inter je već u prvom poluvremenu zabio pet golova, a potom u nastavku je zabio još dva. Atalanta se dobro držala tek u prvih 16 minuta, a potom je od 17. do 34. minute primila čak pet pogodaka. Junaci u Interovoj pobjedi bili trostruki strijelci Maura Icardi (17, 23-11m, 26) i Ever Banega (31, 34, 67), a pogodak je postigao i Roberto Gagliardini (52). Strijelac za goste iz Bergama bio je Remo Freuler (42).

Ivan Perišić je igrao za Inter do 82. minute, dok Marcelo Brozović nije nastupio.

Fiorentina se dugo mučila protiv Cagliarija, a onda se u sudačkoj nadoknadi ukazao Nikola Kalinić zabivši za pobjedu. Christian Tello je sjajno ubacio, a Kalinić najviše skočio i udarcem glavom svladao Rafaela. Bio je to njegov 13. pogodak ove sezone.

Kalinić je odigrao cijeli susret za ‘viole’, Milan Badelj je ušao u igru u 80. minuti, dok Hrvoje Milić nije nastupio.

Napoli je nakon poraza od Real Madrida u Ligi prvaka, ipak uspio pronaći snage i poraziti Crotone 3-0. Golove su zabili Lorenzo Insigne (32-11m, 70) i Dries Mertens 66-11m).

Marko Rog je započeo od prve minute u redovima domaćeg sastava, a zamijenjen je u 55. minuti, dok je Ivan Strinić odradio cijeli susret.

Udinese je na gostovanju pobijedio Pescaru 3-1 golovima Duvana Zapate (20), Jakuba Jankta (51) i Cyrila Thereaua (55). Poraz Pescare ublažio je Sulley Muntari (83).

Stipe Perica i Andrija Balić nisu nastupili za goste, baš kao niti Hrvoje Miličević i Robert Murić kod domaćina.

Kolo u ponedjeljak zatvaraju Lazio i Torino.

Na ljestvici vodi Juventus sa 70 bodova, Roma je druga sa 62 boda, a treći je Napoli sa 60 bodova. Zadnja tri mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Palermo (15), Crotone (14) i Pescara (12).

REZULTATI
Palermo – Roma 0-3 (El Shaarawy 22, Džeko 76, Peres 90+2)
Inter – Cagliari 7-1 (Icardi 17, 23-11m, 26, Banega 31, 34, 68, Gagliardini 52 / Freuler 42)
Fiorentina – Cagliari 1-0 (KALINIĆ 90+2)
Napoli – Crotone 3-0 (Insigne 32-11m, 70, Mertens 66-11m)
Chievo – Empoli 4-0 (Inglese 22, Pellissier 40, Birsa 75, Cesar 89)
Pescara – Udinese 1-3 (Muntari 83 / Zapata 20, Thereau 51, 56)
Sassuolo – Bologna 0-1 (Destro 58)