(VIDEO) St Etienne osvojio važne bodove, Santini i Pavlović odigrali 90 minuta

Jedan od najtrofejnijih francuskih klubova St Etienne osvojio je važne bodove u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Caen 2-1.

St Etienne, koji u svojim vitrinama ima deset naslova prvaka, uoči ovog kola bio je svega tri boda udalje od zone ispadanja. Pobjedom protiv Caena došao je barem privremeno do ‘malo zraka’.

Gosti su poveli u 11. minuti golom Ronnyja Rodelina, no domaćin je u nastavku uspio okrenuti rezultat. Izjednačio je Paul Ntep u 35. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Jonathan Bamba pogotkom u 78. minuti. Ivan Santini je za goste igrao cijeli susret.

Angers je pobijedio Amiens 1-0, a pogodak odluke zabio je Pierrick Capelle u šestoj minuti. Mateo Pavlović je odigrao cijeli susret za Angers.

Nantes je na gostovanju porazio Guingamp 3-0 golovima Adriena Thomassona (61), Emiliana Sale (86-11m) i Santyja N’Goma (90+3)

U prvom današnjem susretu PSG je na Parku prinčeva pobijedio Montpellier 4-0, a susret je obilježio rekord urugvajskog napadača Edisona Cavanija. Urugvajac je u 11. minuti postigao prvi pogodak na utakmici što je bio njegov 157. gol u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba. Cavani je do sada dijelio prvo mjesto zajedno sa Zlatanom Ibrahimovicem, a od subote je sam na vrhu.

Ibrahimovicu može biti utjeha kako je 156 golova zabio u svega 180 nastupa, dok je Cavani za 157 pogodaka trebao 227 nastupa. Na trećem mjestu klupske ljestvice strijelaca je Portugalac Pedro Pauleta sa 109 golova, četvrti je Francuz Dominique Rocheteau (100), a u TOP pet je i Alžirac Mustapha Dahleb (98). Golove u novoj pobjedi pariškog kluba zabili su i Neymar (40-11m, 82), te Angel di Maria (70).

PSG vodi na ljestvici sa 59 bodova, Lyon je drugi sa 48 bodova, treći je Marseille sa 47 bodova, a četvrti Monaco sa 46 bodova.

PSG – Montpellier 4-0 (Cavani 11, Neymar 40-11m, 82, Di Maria 70)
Angers – Amiens 1-0 (Capelle 6)
Guingamp – Nantes 0-3 (Thomasson 61, Sala 86-11m, N’Gom 90+3)
Metz – Nica 2-1 (Roux 50, 62 / Balotelli 57)
Saint-Etienne – Caen 2-1 (Ntep 35, Bamba 78 / Rodelin 11)
Toulouse – Troyes 1-0 (Sanogo 11)