(VIDEO) Tinu Jedvaju bod u debiju za Augsburg

Hrvatski nogometni reprezentativac Tin Jedvaj debitirao je na poziciji stopera u dresu Augsburga koji je na svom terenu odigrao 1-1 (0-0) protiv Union Berlina u dvoboju 2. kola njemačkog prvenstva odigranog u subotu.

Augsburg je poveo u 60. minuti pogotkom Vargasa, a izjednačio je Polter u 80. minuti. Gosti iz Berlina su utakmicu završili s desetoricom igrača, jer je zbog oštrog starta isključen Schotterbeck.

Jedvajev bivši klub, Bayer Leverkusen, slavio je s uvjerljivih 3-1 na gostovanju kod Fortune u Duesseldorfu. Domaća momčad je loše krenula već od 6. minute, kad je Baker nesretno poslao loptu u vlastitu mrežu pokušavajući spriječiti pogodak. Golovima Aranguiza u 33. i Bellarabija u 39. minuti gosti su došli do vodstva 3-0. Utješni pogodak za Fortunu postigao je Morales u 82. minuti.

S identičnih 3-1 u gostima su slavili Borussia Moenchengladbach kod Mainza i Freiburg kod Padernborna. U oba slučaja domaće su momčadi rano povele, ali su na kraju slavili gosti. Mainzu je vodstvo u 18. minuti donio Quaison. Do poluvremena je izjednačio Lainer golom u 31. minuti, a pobjedu momčadi iz Moenchengladbacha donio je Plea pogocima u 77. i 80. minuti.

Paderborn je u 3. minuti došao do prednosti golom Mambe. No, već na odmoru je Freiburg imao prednost. Na 1-1 je izjednačio Waldschmidt u 21. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem, a drugi gol gostiju djelo je Petersena. Konačnih 3-1 postavio je Korejac Chang-Hoon Kwon u 90. minuti.

Jedinu domaću pobjedu u do sada odigranim utakmicama 2. kola postigao je Hoffenheim, koji je sa 3-2 svladao Werder. Hoffenheim je i dalje bez ozlijeđenog Andreja Kramarića, a prvu pobjedu i bodove u novoj sezoni donijeli su Bičakčić (54), Bebou (59) i Kaderabek (87). Fullkrug (42) i Osako (81) bili su strijelci za momčad iz Bremena, kojoj je jedan gol poništen, zbog igranja rukom strijelca Fullkruga, a od 77. minute su igrali s desetoricom, kad je drugi žuti karton zaradio Eggestein.

Na ljestvici su trenutačno u vodstvu tri momčadi s maksimalnih šest bodova, Borrusia Dortmund, Freiburg i Bayer Leverkusen. Borussia Moenchengladbach ima četiri boda, a po tri, ali uz utakmicu manje, imaju RB Leipzig, Wolfsburg i Eintracht.

Od 18.30 sati Schalke je domaćin Bayernu u kojem će prvi put na klupi za pričuve biti hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Kolo će u nedjelju biti zaključeno dvobojima RB Leipzig – Eintracht (15.30 sati) i Hertha – Wolfsburg (18.00).

Njemačka – 2. kolo
Augsburg – Union B. 1-1 (Vargas 60 / Polter 80)

Fortuna – Bayer L. 1-3 (Morales 82 / Baker 6-ag, Aranguiz 33, Bellarabi 39)

Hoffenheim – Werder 3-2 (Bičakčić 54, Bebou 59, Kaderabek 87 / Fullkrug 42, Osako 81)

Mainz – Borussia M. 1-3 (Quaison 18 / Lainer 31, Plea 77, 80)

Paderborn – Freiburg 1-3 (Mamba 3 / Waldschmidt 21-11m, Petersen 40, Kwon 90)