Kanadska Vlada intervenira u pokrajini u kojoj se broj pobačaja u 5 godina smanjio za 20 posto

Foto: fah

Broj pobačaja u kanadskoj provinciji New Brunswick pao je za čak 20 posto u posljednjih pet godina. Iako je ova brojka razlog za slavlje među onima koji podržavaju neotuđivo pravo na život, taj podatak je “motivirao” Vladu premijera Justina Trudeaua, koja se zalaže za pravo na pobačaj, na “popravljanje situacije”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kako bi istražila motivaciju žena koje sve rjeđe okončavaju živote vlastite djece i potaknula više majki na pobačaj, vladina je administracija zatražila od Sveučilišta u New Brunswicku da ispuni projekt namijenjen promicanju pobačaja.

Kanadska ministrica zdravstva Patty Hajdu obavijestila je da je donirano 366.000 američkih dolara za istraživanje pobačaja. Financiranje ima cilj izravnu podržati industriju pobačaja u pokrajini jer će se istraživanje provesti u klinici za abortuse pod nazivom “Klinika 445”, prenosi Life News.

Istraživanje će se odnositi na rad klinike između 2015. i 2020. te ima za cilj definirati “prepreke” kada su u pitanju usluge pobačaja, kao i fenomene “stigmatizacije i diskriminacije”, za koje se smatra da su “krivi” za obeshrabrivanje žena po pitanju pobačaja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Neograničeni pobačaj zakonit je i financira ga vlada u New Brunswicku, ali samo u klinikama u državnom vlasništvu. S obzirom na to da je u izvješću pokrajinskog liječničkog ureda navedeno kako nema potrebe za financiranjem privatnih klinika za pobačaje jer se potražnja za takvim uslugama smanjuje, vlada je odlučila intervenirati kako bi ga promovirala.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.