Ministarstvo financija Srbije pozvalo na prijavu štednih potraživanja iz bivše SFRJ

Foto: Thinkstock

Ministarstvo financija Srbije pozvalo je štediše banaka koji su do 27. travnja 1992. godine imali deviznu štednju u bankama na teritoriju bivše SFRJ da u roku od godine dana prijave svoja potraživanja, objavili su beogradski elektronički mediji, javlja HRT.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Poziv ministarstva financija odnosi se i na državljane Srbije koji su do 27. travnja 1992. godine deviznu štednju položili kod filijala banaka sa sjedištem u Srbiji, čije su poslovnice bile na teritoriju ostalih jugoslavenskih republika.

Prijava se srbijanskom Ministarstvu financija može podnijeti poštom s danom objavljivanja poziva, osobno predati na šalterima srbijanskog ministarstva financija od 6. ožujka. Rok za podnošenje prijave iznosi godinu dana.

Odluka Uprave za javni dug uslijedit će za 120 dana od datuma podnošenja prijave.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Temeljem presude Europskog suda za ljudska prava i Srbija je morala usvojiti zakon, koji će biti temelj za isplatu neisplaćene devizne štednje. Kako je ranije objavljeno, Republika Srbija ima obvezu isplatiti neisplaćene devizne štednje u iznosu do 310 milijuna eura, što obuhvaća deviznu štednju i kamate.

Isplate devizne štednje uslijedit će u 10 jednakih polugodišnjih obroka s rokom dospijeća svakog 31. kolovoza i 28. veljače, počevši od 31. kolovoza 2018. godine, zaključno s 28. veljače 2023. godine.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.