Ostavke u SDP BiH nakon izbornog debakla, ne i predsjednik

Dvojica visokih dužnosnika Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine (SDP BiH) u četvrtak su podnijeli ostavke obrazlažući to kao čin odgovornosti zbog debakla te stranke na izborima održanim 12. listopada no predsjednik SDP-a Zlatko Lagumdžija za sada odbija odstupiti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nakon sjednice predsjedništva SDP-a održane u Sarajevu potvrđeno je kako su s dužnosti u stranci odstupili njen potpredsjednik Damir Hadžić i glavni tajnik Nermin Nikšić.

“Cijenim da sam suodgovoran za katastrofalni rezultat SDP-a”, izjavio je novinarima Nikšić koji obnaša i dužnost predsjednika vlade Federacije BiH.

Nakon Hadžića i Nikšića ostavku je najavila i Lidija Korać koja također obnaša dužnost potpredsjednice stranke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Predsjednik SDP-a Lagumdžija ocijenio je pak kako je jedino stranački kongres mjesto na kojemu treba odlučivati o ostavkama ili smjenama.

“Mene je izabrao kongres i on je mjesto gdje kompletno rukovodstvo treba položiti račune”, izjavio je Lagumdžija nakon sastanka stranačkog vrha najavivši istodobno kako će o sazivanju kongresa odlučiti glavni odbor stranke koji bi se trebao sastati u subotu.

Lagumdžija je na čelu SDP BiH od 1997. i do sada je bio neprikosnoveni čelnik te stranke.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

SDP je na upravo završenim izborima dobio potporu tek trećine birača od onih koji su za tu stranku glasovali 2010. kada je i pobijedila na izborima.

Umjesto dosadašnjih osam zastupnika u Zastupničkom domu parlamenta BiH koji ima 42 mjesta ta će stranka ubuduće imati samo tri zastupnika a njeni su kandidati slično prošli i u utrci za tijela vlasti na entitetskoj i županijskim razinama.

Od prve SDP je tako spao na poziciju četvrte stranke po snazi u Federaciji BiH.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.