Snimka seksa u UN-ovom vozilu: Ako si ovo dopuštaju u Izraelu – što rade u Africi?

Foto: snimka zaslona

Ujedinjeni narodi našli su se u fokusu javnosti nakon što ih je pogodio skandal, odnosno objavljena snimka spolnog odnosa usred grada u službenom vozilu UN-a. Video je snimljen u Izraelu, a iz ove međunarodne organizacije su kazali kako su “šokirani i duboko uznemireni”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Na videosnimci se vidi žena u crvenoj haljini kako sjedi na muškarcu koji se nalazi na stražnjem sjedalu bijelog vozila s oznakama UN-a. U automobilu se nalazilo još nekoliko osoba, a incident je snimljen u glavnoj ulici koja ide uz obalu Tel Aviva, prenosi BBC.

Iz UN-a su priznali kako vjeruju da se radi o službenim osobama iz mirovne organizacije u Izraelu.

UN je osnovan nakon Drugog svjetskog rata, 1945. godine, kao nasljednica neuspješne Lige nacija, a danas broji 193 zemalja članica te dvije zemlje promatračice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U svojoj dugoj povijesti, Ujedinjeni narodi doživjeli su veliki broj kritika koje obuhvaćaju područja od politika te organizacije do ideologije, jednakosti zastupanja, administracije, sposobnosti provođenja presuda i ideološke pristranosti.

Seksualno zlostavljanje i korupcija

UN se više puta našao u fokusu javnosti zbog seksualnih skandala, a posebno se pamte nagli porast prostitucije u Kambodži, Mozambiku, Bosni i Hercegovini te Kosovu, nakon što su UN-ove mirovne snage stupile na teritorije tih zemalja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Seksualno zlostavljanje u koje su bile uključene trupe Ujedinjenih naroda zabilježene su ranije i u Kongu, Kambodži, Haitiju, kao i u Obali Slonovače.

>Međunarodni centar za istraživačko izvještavanje: Nemoguće je znati krajnje odredište milijardi eura koje EU troši na migracije

Godine 2007. američki diplomat James Wasserstrom izrazio je zabrinutost zbog korupcije među UN-ovim dužnosnicima na Kosovu. Nakon toga je otpušten s posla te ga je privela UN-ova policija. Wasserstrom je podnio slučaj protiv UN-a i generalnog tajnika Ban Ki-Moona, a pred sudom UN-a dosuđena mu je naknada od 65.000 američkih dolara zbog nezakonitog otkaza.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Samo u 2019. godini bilo je 175 optužbi za seksualno iskorištavanje i zlostavljanje protiv osoblja UN-a, navodi se u izvješću Human Rights Watcha.

Od obrane slobode do kreiranja vlastitih “prava”

Najznačajnije kritike odnosne se na porast lažnih prava s obzirom na to da je UN nastao s ciljem priznavanja inherentnih sloboda, a sada se sve više pretvara u organizaciju koja kreira svoja vlastita “prava”.

Neka od izmišljenih prava odnose se na promociju tzv. “seksualnih i reproduktivnih prava” što uključuje promociju pobačaja, dječje autonomije od roditelja, seksualne edukacije te negiranje religijskih sloboda. UN se također posvetio promociji tzv. “seksualnih orijentacija i rodnog identiteta” čime je svoj fokus stavio na kreiranju vlastitih anti-diskriminacijskih zakona koje potom nameću državama članica.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

O svemu tome je iscrpno izvještavala kršćanska neprofitna organizacija Saveza za obranu slobode (ADF International), koja se bori za vjerske slobode te svetosti života, braka i obitelji. Ova organizacija pred sudom besplatno zastupa klijente te je do sada volonterski odradila 200 milijuna dolara vrijednih sati, a u fokusu joj je često djelovanje Ujedinjenih naroda.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.