Srbi se putem ankete izjasnili da ne žele ratovati zbog Kosova

Foto: fah

Većina građana Srbije ne bi ratovala zbog toga da Kosovo ostane u njenom sastavu, pokazuju rezultati istraživanja Beogradskog centra za bezbednosnu politiku, srbijanske nevladine organizacije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Čak 73 posto svih ispitanika smatra da ne treba ulaziti u oružani sukob zbog Kosova i Metohije, 17 posto “ne zna”  dok  je 10 posto “za”.
Zanimljivo je da  se ni većina glasača desničarskih stranaka, kao što su Srpska radikalna stranka (SRS) i “Dveri”, ne bi se latili oružja radi Kosova, navodi beogradski “Blic”.

Prema ovom istraživanju, provedenom uz potporu ministarstva vanjskih poslova Norveške, 70,6 posto anketiranih iz vladajuće Srpske napredne stranke (SNS), čelnika Aleksandra Vučića, nije za ratnu opciju, kod oporbene Demokratske stranke 86,5 posto je protiv oružanog sukoba, a ovakvo stajalište ima i 70,2 posto ispitanika iz koalicije Socijalističke partije Srbije (SPS) sa strankom umirovljenika i Jedinstvenom Srbijom, manjim partnerom u vladi premijera Vučića.

Za Kosovo ne bi ratovalo 87 posto iz Liberalno demokratske partije, a najveći postotak negativnih odgovora na ovo pitanje dali su ispitanici iz “Dosta je bilo” Saše Radulovića, pokreta također koji ima predstavnike u parlamentu, čak 96 posto.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.