Tucker Carlson o Sjevernom toku 1 i 2: ‘Ovo je bio čin industrijskog terorizma, ako smo stvarno to učinili…’

Sjeverni tok Tucker Carlson
Foto: snimka zaslona

Tucker Carlson, jedan od najpoznatiji američkih novinara i voditelja, komentirao je u svojoj emisiji na Fox Newsu eksplozije koje su raznijele rusko-njemačke plinovode Sjeverni tok 1 i Sjeverni tok 2.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

“Pitanje kako se to dogodilo. Pokazalo se da to nije bila nesreća. U isto vrijeme curenja u cjevovodu detektirano, švedski dužnosnici su zabilježili dvije moćne podmorske eksplozije, a svaka od njih je bila jaka jednaka 45 kila TNT-a. Ništa u prirodi to ne može objasniti. Gotovo odmah cjevovodi su počeli curiti na tri različita mjesta. Samo je jedno objašnjenje koje to može objasniti. Ovo je bio čin industrijskog terorizma. To je bilo vrlo očito za premijera Poljske”, kazao je Carlson nakon čega je puštena njegova izjava.

Mateusz Morawiecki: Mi se također suočavamo s činom sabotaže. Ne znamo detalje što se dogodilo za sada. Ali jasno vidimo da je to čin sabotaže. Čin koji vjerojatno označava idući stadij u eskalaciji situacije s kojom se nosimo u Ukrajini.

Nakon toga, Carlson je nastavio: “Možemo jasno vidjeti da je ovo bio čin sabotaže, čin terorizma. Svaka akcija ima reakciju, jednaku i suprotnu. Dići u zrak cjevovode sjevernog toka? U redu, ušli smo u novu fazu, onu u kojem su Sjedinjene Države izravno u ratu s najvećom nuklearnom silom u svijetu. Ako smo doista digli u zrak cjevovode Sjevernog toka, zašto Rusi ne bi prerezali podmorske internetske kablove.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Što bi se dogodilo kada bi to napravili? Što bi se dogodilo da banke u Londonu ne mogu komunicirati s bankama u New Yorku? Sagledajmo samo taj jedan dio slagalice, ostavimo sa strane potencijalne štete za našu električnu mrežu, ali pogledajmo samo da banke ne mogu komunicirati samo jedan dan. Koje bi bile ekonomske posljedice toga? Mogli bismo završiti u stvarnom kolapsu, mogli bismo vrlo brzo završiti u uvjetima zemlje trećeg svijeta. To su ulozi! Jesu li ljudi koji stoje iza ovoga, genijalci, razmišljali o posljedicama ovoga? Možda jesu. Možda je u tome i poanta”, istaknuo je Tucker Carlson.

Muž američke ratne huškačice zahvalio SAD-u uz fotografiju curenja plina

Podsjetimo, nakon eksplozija Radek Sikorski, europarlamentarni zastupnik, čelnik EU-SAD izaslanstva u Europskom parlamentu i bivši poljski ministar obrane na Twitteru objavio snimku curenja uz poruku: “Hvala, SAD”.

Sikorski je inače suprug Anne Applebaum, američke novinarke koja opširno izvještava o razvoju “civilnog društva”. Ona je pisala The Economist, The Spectator, bila je urednica The Washigton Posta te je jedna od novinarki pro-washingtonskog The Atlantica u vlasništvu udovice Stevea Jobsa, jednog od osnivača i direktora Applea.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

>Preko 20 godina ovi vodeći stratezi i diplomati upozoravaju da će Ukrajina nastradati zbog NATO-a

Applebaum je također članica Vijeća za vanjske odnose Henry Kissingera te članica odbora nevladine organizacije National Endowment for Democracy, najpoznatije po suorganiziranju “Narančaste revolucije”, svrgavanju demokratski izabranog slovačkog premijera Vladimira Mečiara 1998. godine i etiketiranju Franje Tuđmana diktatorom. Inače, još je 1986., osnivač NED-a Carl Gershman kazao da je udruga pokrenuta jer bi “bilo užasno da se demokratske skupine diljem svijeta doživljavaju kao subvencionirane od strane CIA-e”.

Uz to, 6. flota američke mornarice nedavno je provela “vježbe” i “istraživanje” s “lažnim eksplozivom” na mjestu gdje je su plinovodi eksplodirali, a jučer je otvoren Baltički, norveško-poljski cjevovod.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.