(VIDEO) ‘To nije bila nesreća, nego zločin’: Namjerno drogirala i ubila istospolnu partnericu, 6-oro posvojene djece i sebe

Foto: Snimka zaslona; fotomontaža: Narod.hr

Kad je 26. prošlog mjeseca u okrugu Mendoccino u Kaliforniji automobil s dvije žene, istospolnim parom Jennifer Hart (39) i Sarom  Hart (35), i njihovo šestero posvojene djece – tri tijela djece su pronađena odmah, jedno jučer, a dvoje se vodi kao nestalo – sletio s 30 metara visoke litice, svi su isprva vjerovali da se radi o nesreći. U tijelu vozačice, Jennifer, pronađeno je preko jedan promil alkohola što je za 0,2 preko zakonske granice u Kaliforniji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ali, u tijelu njene suvozačice i partnerice, kao i u tijelima djece, pronađena je velika količina supstancije Benardyl, i koja, kažu stručnjaci, izaziva pospanost. Tako da su se djeca, koja nisu bila vezana pojasevima, utopila ako već nisu stradali u udaru u vodu.

A onda su ispitali softver u vozilu i sve je postalo jasno. SUV se zaustavio na odmorištu ceste, okrenut prema Pacifiku, uzeo puni zalet i brzinom od 150 km/h, u stilu “Telme i Louise”, odletio preko litice u ocean. Bez kočenja ili skidanja noge s gasa. To nije moglo biti slučajno.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Optužbe za zlostavljanje – motiv ubojstva?

Zašto je pomajka šestero djece to uradila? Ubila istospolnu partnericu i šestoro posvojene djece – inače, kao zanimljivost, spomenimo da su obje žene bile bijele, a sva njihova posvojena djeca, u dobi od 12 do 19 godina, drugih rasa?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Najviše se spekulira s pretpostavkom o tome da su im vlasti namjeravale oduzeti djecu zbog zlostavljanja.

Susjedi para iz Woodlanda, gradića od 5.000 stanovnika, rekli su za FOX tv da su kontaktirali socijalnu službu nakon što je jedno od djece, 15-godišnja Devonte Hart, molila susjede da joj daju hrane za nju i njenu braću i sestre. Kad smo kod toga, Hartovi su prema navodima medija bili vegani.

Socijalna služba države Washington, gdje su živjeli, potvrdila je da je otvorila slučaj i pokrenula proceduru eventualnog oduzimanja djece, jer su “sad preminula djeca bila identificirana kao potencijalne žrtve zlostavljanja ili zanemarivanja”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Djeca se skrivala kod susjeda

No sad cure i novi detalji: kako je lezbijski par uspio posvojiti toliko djece bez provjere imovinskog, psihičkog i drugog stanja, kad se zna koliko temeljito socijalne službe danas pretresaju svakog tko želi posvojiti dijete, naročito u SAD?

Jer, iako fotografije na facebooku prikazuju veliku sretnu obitelj punu “različitosti” koja se voli, dokumenti socijalnih službi i izjave susjeda govore nešto posve drugo: postoji povijest zlostavljanja i zanemarivanja djece u toj istospolnoj zajednici.

Susjedi u Woodlandsu, mjestašcu dovoljno malom da svatko zna sve o svakom drugom, kažu da su Hartovi doselili prije deset mjeseci i da slike s facebooka koje prikazuju sretnu ‘obitelj’ nisu ono što su oni gledali tijekom proteklih godinu dana.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Dana i Bruce Dekalb, koji su prva tri mjeseca živjeli vrata do Hartovih, kažu da nisu niti znali da uopće imaju djece – kamoli njih šestoro. Prošlog listopada, sred noći, Dekalbovi su rekli, 16-godišnja Hannah Hart – jedno od djece koja još nisu pronađena – skočila je s prozora na drugom katu, pokucala im na vrata, uletjela u kuću i sakrila se u spavaćoj sobi Dekalbovih dok ju je ostatak ‘obitelji’ Hart tražio. Kažu da su bili zabrinuti, no nisu vidjeli ništa ilegalnog.

Onda, prije tjedan dana, dogodilo se ono što smo spomenuli ranije, Davonte je došla tražiti hranu, ne samo za sebe nego za svu braću i sestre. Dekalbovi su nazvali socijalu službu koja je došla smjesta, ali Hartove nisu htjele otvoriti vrata.

Slijedećeg dana, svi su otišli, njihovo vozilo nestao je ispred kuće.

Nekoliko dana kasnije, svi su nađeni mrtvi u Kaliforniji.

Usvajala djecu zbog novca?

“Samo promatrajući njihovo ponašanje, bila sam jako zabrinuta da se o toj djeci ne brinu”, rekla je Dana. “Gledala sam slike s facebooka od prije, i to nije slika koju smo vidjeli ovdje”.

Kasnije se pokazalo da je Sarah Hart osuđena za ‘obiteljsko’ zlostavljanje kad je, dok su živjeli u Minnesoti, istukla jedno od djece koje je tada imalo šest godina. Sarah je uložila pritužbu i napisala kako obično ne tuku djecu kako bi ih disciplinirale, ali su “pribjegle” tome u konkretnom slučaju zbog ponašanja djevojčice.

Godine 2008. zabilježeno je da je jedna djevojčica prijavila da ju je “jedna od mama” pretukla remenom no Hart je rekla da je djevojčica pala niz stepenice i slučaj je zatvoren. To je bilo iste godine kad su usvojile prvi par djece. Iduće godine su usvojile još dvoje, i novi incident: Abigail 2010. prijavljuje bol u trbuhu i leđima, “majka” ju je pretukla preko ruba kade. Jennifer priznaje krivnju 2011. i osuđena je na godinu dana uvjetno.

Godine 2013. sele u Oregon i netko je prijavio “okrutno emocionalno zlostavljanje” djece no tužba nije dignuta. Zatim 2017. sele u Washington i ponovo tužbe o zlstavljanju, gore spomenute.

Brojni pretpostavljaju da su te dvije žene usvojile svu tu djecu samo kako bi imale od države stalan izvor prihoda, jer su u SAD-u socijalne povlastice za posvojitelje u nekim slučajevima prilično velike, naročito ako se posvoji djecu iznad neke dobi.

Tako je sad otkriveno da je Jennifer Hart dobila u zadnjih desetak godina preko 270.000 dolara za brigu o djeci, o kojoj izgleda baš i nije previše brinula. Djecu su posvojile dok su živjele u Minnesoti preko agencije za posvajanje u Teksasu.

Zajednica homoseksualnog para i posvojene djece živjela je uglavnom od socijalne pomoći, kako se za sada da razabrati iz medijskih napisa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.