Bizarne upute zaposlenicima zrakoplovnih kompanija: Što u slučaju smrti putnika?

Možda će vam se činiti čudno no zaposlenici zrakoplovnih kompanija dobivaju posebne upute kako se ponašati u slučaju smrtnog slučaja na letu. Normalno je, ako svaki dan leti oko osam milijuna ljudi, da netko na tim letovima i umre, navodi dailymail.co.uk.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Smrt osobe u zrakoplovu je vjerojatno posljednja stvar na koju biste pomislili kada krenete na put. No, situacija je takva, pa osoblje zrakoplova treba postupiti na određeni način kako ne bi uzbudilo ostale putnike.

Premještaj, umotavanje u deku…

Oni putnici koji su doživjeli smrt neke osobe dok su letjeli zrakoplovom opisuju kako se preminulu osobu prebacivalo u prazan red ili u poslovnu klasu. Neki su zrakoplovi “napredniji” pa imaju i posebne dijelove za smještanje tijela. Neki pak imaju i vreće za tijela, za svaki slučaj.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ukoliko u zrakoplovu nema dovoljno mjesta, posada ima naredbu da zavežu sa sigurnosnim pojasom preminulog i da ga čvrsto, do vrata, umotaju u deku.Čak je moguće, ako do smrti dođe brzo nakon polijetanja, da se zrakoplov okrene i vrati na polazišnu točku, ili da dođe do neplaniranih slijetanja.

Kako to izgleda u različitim kompanijama?

Uzmemo li za primjer različite zrakoplovne kompanije, onda se zna da je Singapore Airlines prvi na svojim bivšim linijama za SAD, unio novost u obliku posebnih ormarića koji su bili dovoljno veliki da se u jedan može smjestiti prosječno velika osoba. Čak su stjuardese prolazile trening da što brže preminulog putnika maknu iz vidokruga drugih putnika.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

U dokumentarnom filmu BBC-a također je otkriveno kako se posada British Airwaysa podučava za ovakve situacije. Tako ne smiju nikako preminulu osobu smjestiti na zahod, jer bi osoba mogla skliznuti i završiti ispod poda. Mrtvu se osobu premješta u daljeniji, privatniji dio, a usredotočava se na obitelj preminulog ili prijatelje u tim stresnim trenucima, ako su putovali s preminulim.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.