Obiteljski objed – emocionalno utočište djeci zlostavljanoj u školi ili na internetu

Novo istraživanje sveučilišta McGill u Kanadi pokazalo je kako komunikacija unutar obitelji za vrijeme zajedničkog objeda i njezina potpora mogu umanjiti depresiju i tjeskobu koju dijete osjeća zbog zlostavljanja putem interneta.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Roditelji i nastavnici teško mogu pratiti zlostavljanje putem interneta, stoga je mladima jako važno pronaći emocionalno utočište“, ukazao je voditelj istraživanja profesor Frank Elgar.

Ranija istraživanja pokazala su da djeca koja kod kuće imaju obiteljske ručkove ili večere, imaju bolje ocjene, nemaju problema s prevelikom težinom, a i manje su sklona drogama i alkoholu, prenosi laudato.hr.

U istraživanju je sudjelovalo nešto više od 20.000 mladih u Wisconsinu. Istraživalo se koliko su često bila zlostavljana putem interneta ili uživo te koje su bile posljedice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nije zgorega povremeno provjeriti što vaše dijete radi na internetu

„Otkrili smo da su žrtve zlostavljanja putem interneta 2.6 do 4.5 puta sklonije emotivnim problemima, problemima u ponašanju i uzimanju droga“, rekao je prof. Elgar.

Djeca čije obitelji ne objeduju zajedno osjećaju se lošije zbog zlostavljanja jer im nedostaje obiteljska potpora koja bi umanjila te posljedice.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

„Nije nužno da to bude ručak ili večera, postoje i drugi oblici obiteljskog druženja, poput zajedničkog doručka ili zajedničkog odlaska do škole. Nije zgorega povremeno provjeriti što vaše dijete radi na internetu“, poručio je prof. Elgar.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.