Dvojica zatvorenika pozvanih na ručak s papom Franjom tijekom njegova posjeta Bologni iskoristila su tu prigodu za bijeg, izvijestili su u srijedu talijanski mediji.
Dvojica Napolitanaca činila su dio grupe od dvadesetak zatvorenika koji su bili pozvani na ručak u prisutnosti pape Franje 1. listopada.
Skupina zatvorenika bila je smještena u ustanovi nalik zatvoru blizu Modene.
Medijska izvješća razlikuju se u verzijama pa je nepoznato jesu li dvojica bjegunaca uopće prisustvovala ručku ili su pobjegli nakon susreta s Papom.
Papa Franjo je vrlo osjetljiv na položaj zatvorenika i redovito se s njima susreće tijekom putovanja po Italiji i inozemstvu.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: Hina/ij
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.