Evo kako spasiti mobitel koji je pao u vodu

Foto: GettyImages

Većini se barem jednom dogodilo da je mobitel upao u vodu. To je jedan od trenutaka kada nam zastane dah i nadamo se da je šteta minimalna, slično kao i kada mobitel pade na zaslon.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Sve veći broj mobitela ima certifikate vodootpornosti poput IP68 certifikata, ali ako nismo jedan od sretnika koji imaju takav uređaj, onda sve što možemo napraviti je barem ublažiti štetu.

Nažalost, niti jedan od ovih koraka ne jamči potpuno spašavanje uređaja, jer je gotovo nemoguće predvidjeti kako će voda prodrijeti u dijelove mobitela. Isto tako, oštećenje ovisi o vrsti tekućine koja je došla u doticaj s mobitelom. Nije isto ako se radi o slanoj morskoj vodi ili soku.

Mobitel je pao u vodu, što sad?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

1. Brzina je ključ u ovom koraku
Što prije izvadite mobitel iz vode, time je i mogućnost oštećenja puno manja.

2. Ugasiti mobitel što prije
Ugasiti mobitel i zadržati ga tako neko duže vrijeme. Čak ako se i na prvi pogled čini da je sve uredu nemojte paliti svoj uređaj.

Ostale savjete za spas mobilnog uređaja pročitajte na Frendica.hr

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.