NASA-in satelit za “lov na planete” prvi put je snimio kako crna rupa uništava zvijezdu.
Ovaj iznimni događaj u svemiru zabilježen je od početka do kraja.
Eksploziju, nazvanu ASASSN-19bt zabilježilo je All-Sky Automated Survey for Supernovae (ASAS-SN), svjetska mreža od 20 robotskih teleskopa.
Do poremećaja je došlo u zoni koju kontinuirano promatra američka svemirska agencija TESS, koja je uvijek na vidiku jednoj od četiri satelitske kamere. Satelit je stoga snimio čitav događaj nestanka zvijezde udaljene 375 milijuna svjetlosnih godina koja je povučena moćnom gravitacijom supermasivne crne rupe.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.