Zahvaljujući građanskoj inicijativi u Poljskoj, stvoren je prijedlog zakona komu je cilj zaštita svih nerođenih u svim fazama njihova razvoja. Podržavajući ovaj prijedlog, više od 100 poljskih novinara i kolumnista potpisalo je otvoreno pismo parlamentarnim zastupnicima, čime se podržava zabrana pobačaja i potiče se zakonodavce na promjenu trenutačno važećeg zakona. Među onima koji su potpisali, tu su televizijski, radijski i novinari iz tiskanih medija, podjednako iz sekularnih i vjerskih medija. Mnoge nacionalno poznate medijske ličnosti nisu oklijevale da se založe za temeljno pravo: pravo na život za sve.
U pismu se navodi povijesni lik Stanislawe Leszczyńske, principijelne i beskompromisne babice koja je riskirala svoj život protiveći se pobačaju i štiteći trudnice i njihovu nerođenu djecu. U pismu piše: “Danas su mnoge poljske bolnice postale mrtvačnice za nerođene. Tamo nema prave pomoći, topline ili ljubaznosti. Liječnici i medicinsko osoblje sudjeluje u ubijanju nerođene djece. Neki to čine iz straha od mogućih problema, odnosno gubitka radnog mjesta. Ova je situacija rezultat važećih poljskih zakona.”
“Velik dio političara ne želi govoriti o temi pobačaja”, kaže autor pisma. “Političari zagovornici pobačaja već su rođeni i zato misle da ‘prekid trudnoće’ ne utječe na njih. Za poticanje njihove savjesti možda bi bilo poučno da zamisle prekid svog putovanja … dok putuju avionom. Zamislimo da se stvori zračna rupa uslijed otvaranja vrata aviona na visini od 10.000 metara. Zatim ih taj podtlak isiše van i hladnoća ih pogodi kao malj. Ne mogu disati zbog nedostatka zraka. Živčani sustav ni srce ne može preživjeti u tim uvjetima. Smrt slijedi u nekoliko sekundi. Na kraju, zamislite da u jeku rasprave o takvoj nasilnoj smrti čujemo nekoga kako komentira ubijene, govoreći ‘Oni su bili samo neželjeni političari.'”
Tekst pisma na engleskome i potpisnici: http://przeciw-aborcji.pl/
Izvor: Narod.hr/www.lifesitenews.com
Photo: kambodza
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.