Unatoč pokušajima LGBT lobija da se anketa u Australiji zaustavi, s 12. rujnom na kućne adrese diljem Australije odaslane su ankete o izjednačavanju homoseksualne veze i braka.
16 milijuna Australaca tako će se moći izjasniti o tome želi li izjednačiti brak i homoseksualnu vezu. Odluka je to Vrhovnog suda Australije, a anketu je poslala Vlada.
LGBT aktivisti podnijeli su tužbu protiv Vlade tvrdeći da djeluje van svoje moći. No, Vrhovni sud je odlučio suprotno, ankete su odaslane i do kraja tjedna većina Australaca registriranih u biračkom popisu će ih primiti.
Do 7. studenog ankete se mogu popuniti i poslati natrag, a rezultati će biti objavljeni 15. studenog.
Australija: Vrhovni sud odobrio dobrovoljnu anketu o braku koju je LGBT lobi osporavao
U kolovozu australska je biskupska konferencija u priopćenju pozvala vjernike da glasuju protiv prijedloga kako bi brak ostao jedinstvena zajednica između muškarca i žene.
Ujedno su podsjetili da je brak temeljna institucija svih društava, naročito zbog uloge roditelja u odgoju djece.
“U drugim zemljama gdje se promijenila definicija braka, uočili smo kako je svaka sloboda dovedena u pitanje. Prema tome, posljedice promjene definicije braka su stvarne”, zaključili su.
Tijekom priprema ankete, kršćanske organizacije u Australiji trpile su brojne napade, prijetnje i vandalizam. Odjeknulo je slanje sumnjivih paketa bijeloga praha u njihove objekte. Riječ je o paketima koje su slali podupiratelji istospolnih zajednica. Ljudi su pritom morali biti evakuirani iako je na kraju utvrđeno da paketi sadrže inertnu tvar.
Članovi kršćanskih organizacija na to gledaju kao na pokušaj zastrašivanja, a Lyle Shelton istaknuo je kako je to tipično za netoleranciju s druge strane rasprave, navodi Daily telegraph.
“Imali smo prijetnje smrću, bombe, bacanje jaja u ured i sada imamo ovo. Čak smo imali i situacijama u kojima su promicatelji istospolnih brakova pokušavali sabotirati naše susrete. Umoran sam od zastrašivanja i poticanja na nasilje“, kazao je.
Izvor: narod.hr/Daily telegraph
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.