Ponedjeljak, 31 ožujka, 2025
11 C
Zagreb
Pratite nas:

Britanski ministar vanjskih poslova Hammond optužuje Putina da ugrožava sigurnost u istočnoj Europi

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Britanski ministar vanjskih poslova Philip Hammond optužuje ruskog predsjednika Vladimira Putina da “potkopava” sigurnost zemalja istočne Europe u govoru koji će održati u utorak i čiji su dijelovi unaprijed objavljeni.

“Danas imamo ruskog čelnika koji se ne želi uključiti u međunarodni sustav utemeljen na pravilima i koji čuva mir među državama, nego ga potkopava”, reći će šef britanske diplomacije u govoru koji će održati u Kraljevskom institutu ujedinjenih služba (RUSI), britanskom institutu koji se bavi obranom i sigurnošću.

“Putinovi čini – nezakonito pripojenje Krima a sada i korištenje ruskih postrojba za destabiliziranje istoka Ukrajine – ozbiljno potkopavaju sigurnost suverenih zemalja na istoku Europe”, ističe Hammond u tom govoru.

Krimski poluotok je službeno pripojen Rusiji 18. ožujka na referendumu na kojemu se velik broj građana očitovao za pripojenje.

Oštar govor šefa britanske diplomacije protiv Rusije dolazi u času kada NATO priprema velike vojne vježbe u Latviji, Litvi i Estoniji.

Tako je Pentagon u ponedjeljak objavio da su Sjedinjene Države počele raspoređivati 3000 vojnika i opremu u tim trima baltičkim zemljama gdje će ostati tri mjeseca.

To je raspoređivanje dio operacije “Atlantic Resolve” koju je SAD pokrenuo unutar NATO-a ne bi li odvratio Rusiju od eventualnog napada na zemlje članice i saveznice u NATO-u.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: fah

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci