Rumunjsku i Bugarsku pogodile su velike poplave koje su od utorka odnijele pet života, dva u rumunjskom području Valcea i tri u susjednoj Bugarskoj, javljaju u četvrtak agencije.
Rumunjska pravoslavna crkva pozvala je na prikupljanje pomoći za poplavljena područja, ali je i pozvala svećenike na usrdne molitve kako bi kiše prestale.
Vlada, koja se sastala na izvanrednom zasjedanju, trebala bi objaviti koje mjere će poduzeti kako bi se ublažilo stanje katastrofe.
U Bugarskoj se očekuju daljnje padaline.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Photo: fah
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.