Srbijanska granična policija objavila je u četvrtak da je spriječila pokušaj ilegalnog prebacivanja u Hrvatsku dvanaest migranata iz Turske, Somalije i Afganistana i zbog toga uhitila dvojicu Beograđana.
Dvije osobe uhićene su nedaleko od granice s Hrvatskom, a u njihovim je vozilima otkriveno dvanaest državljana Turske, Afganistana i Somalije, navodi se u policijskom priopćenju.
Beograđani od 35 i 48 godina migrante su pokušali prešvercati u automobilima “golf” i “renault”.
Određen im je pritvor do 30 dana, a otkriveni strani državljani procesuirani su zbog ilegalnog prelaska granice.
Sredinom srpnja Srbija je formirala zajedničke timove vojske i policije za zaštitu svojih granica.
Premijer Aleksandar Vučić tada je rekao da “Srbija neće biti parking za Pakistance i Afganistance koje nitko u Europi ne želi” i najavio stroge kazne za krijumčare ljudi.
Tekst se nastavlja ispod oglasa Tekst se nastavlja ispod oglasaIzvor: narod.hr/h
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.