Četvrtak, 25 lipnja, 2026
25.9 C
Zagreb
Pratite nas:

U Sarajevu 15 uhićenih zbog veza s Islamskom državom

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Policija i tajne službe u BiH u utorak su na području Sarajeva uhitili petnaest osoba osumnjičenih za terorističke aktivnosti i povezanost s radikalnim islamističkim skupinama, objavilo je tužiteljstvo.

Uhićeni su održavali kontakt s radikalnim skupinama, posebno sa strukturama Islamske države (IS) i osobama na ratištima u Siriji i Iraku.

Policajci su pretražili dva mjesta vjerskog okupljanja i više stambenih objekata koje koriste privedeni.

Akcija je provedena na području sarajevskog naselja Rajlovac gdje su prije dva mjeseca u terorističkom napadu ubijena dvojica pripadnika oružanih snaga BiH.

Tužitelji kažu da su pronađeni dokazi o povezanosti s IS-om uhićenih koji se terete za kaznena djela poticanja na terorističke aktivnosti i vrbovanje radi terorističkih aktivnosti.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr/h
Photo: snimka zaslona

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci