Subota, 22 veljače, 2025
-1.2 C
Zagreb
Pratite nas:

Vučić o Hrvatskoj: ‘Uhvatila ih je panika jer više nikada neće biti ispred Srbije’

Podijeli

Podijeli

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Gostujući u emisiji “Hit tvit” provladine komercijalne TV Pink, srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić ustvrdio je kako se protiv njega u Hrvatskoj vodi kampanja “žešća i jača nego ikada” i više puta ponovio da će Srbija biti uspješnija u ekonomiji od Hrvatske i po rastu BDP-a.

Govoreći kao jedini gost u dvosatnoj emisiji, komentirao je aktualne prosvjede protiv epidemiološke i političke situacije u zemlji, koji su počeli u utorak nakon najave o novom uvođenju policijskog sata.

Povodom tvrdnje da je na prosvjedima protiv aktualne srbijanske politike bilo i navijača Hajduka, Torcide, kaže kako se u hrvatskim medijima vidi da je u pitanju kompletno logistička podrška za rušenje vlasti u Srbiji.

> (VIDEO) Usred prosvjeda u Srbiji zapjevao Torcidinu pjesmu: Pogledajte reakcije

“Ta logistika protiv Srbije je žešća i jača nego ikada. Panika ih je uhvatila, jer će ih Srbija prestići iduće godine po BDP-u. Prije nego što odem sa vlasti preteći ćemo Hrvatsku po BDP i nikada se vratiti nazad”, rekao je Vučić.

Tvrdi kako nema dokaza o umiješanosti Rusije u prosvjede u Srbiji, a najviše je bilo crnogorskih državljana.

Vučić je, govoreći o još jednoj godišnjici zločina u Srebrenici, rekao da je važno da Srbija pokaže pijetet prema srebreničkim žrtvama.

Vučić je rekao kako Srbi neće negirati žrtve Srebrenice, ako već Hrvati negiraju Jasenovac.

U povodu razgovora koje je koncem ovog tjedna imao s francuskim predsjednikom Emmanuelom Macronom i njemačkom kancelarkom Angelom Merkel o kosovskoj agendi, istaknuo kako je “situacija po pitanju Kosova i Metohije veoma komplicirana i teška za Srbiju”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Izvor: narod.hr

Pročitaj više

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.

Pročitaj više

Frendica.hr

Glas naroda

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa

Povezani članci