Ljevica opet pokušava srušiti Janšu: On im poručio da uzalud troše novac poreznih obveznika

Foto: Fah, snimka zaslona; fotomontaža: Narod.hr

U Sloveniji oporba pokušava srušiti Vladu opozivom premijera Janeza Janše zbog navodnog zanemarivanje struke i lošeg upravljanja tijekom pandemije koronavirusa.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

S druge strane Janša je poručio da je riječ o destruktivnom potezu i farsi oporbenih zastupnika pri čemu se uzalud troši vrijeme i novac poreznih obveznika.

Karl Erjavec, bivši ministar vanjskih poslova tvrdi da ima najmanje 46 od 46 potrebnih glasova za izglasavanje nepovjerenja, ali tvrdi da bi netko od vladajućih anonimno glasovao za raspuštanje Vlade, odnosno “normalizaciju zemlje”.

Dan prije rasprave u parlamentu, Janša je na Twitteru objavio slovenskog političara Ivana Krambergera koji je 1992. kazao da “kada protivnici ne mogu vladati, onda prosvjeduju i pozivaju na tvoje ubojstvo”. Kramberger je iste godine bio u ubijen, a Janši je jedna osoba već 2017. prijetila da će završiti kao taj slovenski političar “jer joj je dosta njegovog domobranstva”.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Tri puta premijer

Janša je bio premijer Slovenije od 2004. do 2008., pa zatim premijer od 2012. do 2013. kada mu je izglasovano nepovjerenje. Godine 2018. njegova je stranka osvojila naviše glasova na parlamentarnim izborima, no nije imala dovoljno zastupnika za sastavljanje saborske većine. Umjesto njega, Vladu sastavlja ljevičar Marjan šarec koji daje ostavku 2020., kada premijer ponovno postaje Janez Janša.

> Janša nominirao katoličkog svećenika za Nobelovu nagradu: Što je motiviralo slovenskog premijera?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

> Većina Slovenaca i dalje ima pozitivan odnos prema partizanskom pokretu

> Je li slovenska Udba bila upletena u Đurekovićevo i organizirala Štedulovo ubojstvo?

> Roman Leljak kod Dujmovića: Tito je sve znao o likvidacijama na Bleiburgu, u Sloveniji je ubijeno više Hrvata nego Japanaca od dviju atomskih bombi

Janša: Mediji su sljednici komunističkog režima

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Otkad je treći puta preuzeo Vladu, Janez Janša vodi politiku po uzoru na bivšeg američkog predsjednika Donalda Trumpa i mađarskog premijera Viktora Orbana.

> U nekim slovenskim školama i dalje djecu odijevaju u “Titove pionire” iako je to protuustavno

> Slovenski antifašisti napali Pahora i biskupe zbog Hude jame

> Leljak: Nadam se da će Hrvatska pokrenuti traženje odgovornosti za genocid nad hrvatskim narodom

On je u travnju 2020. poručio Vijeću Europe da su slovenski glavni mediji sljednici komunističkog režima.

“Glavni mediji u Sloveniji sljednici su nekadašnjeg komunističkog režima, u njima su još krajem 90-ih godina na mjestima glavnih urednika bili suradnici zloglasne političke policije (UDB-e) koja je progonila i mučila političke oponente i ljude zatvarala”, pisao je u dopisu VE.

O Thompsonu

U lipnju 2020. je kazao: “Tek onda kad se svi događaji i pojedinci budu ocjenjivali istim kriterijima, tek onda će u Sloveniji moći biti ostvareni ciljevi za koje su ljudi glasali na referendumu o odlasku iz komunističke Jugoslavije”, a ponovno je podržao hrvatskog glazbenika Marka Perkovića Thompsona čime je razbjesnio slovensku ljevicu.

Dodao je da nikom u Europi ne bi bila razumljiva situacija stvorena u Sloveniji oko održavanja ili neodržavanja jednog “rock koncerta” (Marka Perkovića Thompsona), na čemu se angažiralo “pola slovenske politike”, tražeći zbog toga ostavku ministra unutarnjih poslova. S druge strane, kaže on, ignoriraju se i medijski prešućuju pozivi na smrt ili govor mržnje koji dolaze s ekstremne ljevice.

O Sorosu

Početkom prosinca 2020. Janša je ukinuo javno financiranje novinske agencije STA, koja je pandan hrvatskoj HINA-i, a također se obratio jednom od najvećih ljevičarskih donatora, milijarderu i samoprozvanom filantropu Georgeu Sorosu kojemu je kazao:

“Molim te, kloni se EU i Europe. Tvoj prljavi novac za takozvane NGO-ove najjači je generator sukoba na kontinentu, uništavajući povjerenje među ljudima i prema demokraciji. Jedan Brexit je bio dovoljan. EU treba oporavak i stabilnost. Kancelarka Merkel dobro je obavila posao.”

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.