Njemačka: Uvodi se radna obveza za tražitelje azila, migranti više nemaju izgovora

Njemačka
Foto: Domovinski pokret

Do sada su migranti u Njemačkoj zbog raznih izgovora izbjegavali temu rada, no sada je Njemačka odlučila krenuti s nešto restriktivnijim mjerama prema njima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Njemačka, naime, planira uvesti radnu obvezu za podnositelje zahtjeva za azilom, javljaju njemački mediji, a odlučila je uvesti i bonove za hranu umjesto novčane pomoći ne bi li spriječila odljev novca prema zemljama iz kojih migranti dolaze.

>(FOTO, VIDEO) Migranti blokirali glavni kolodvor u Ateni uz povike: Njemačka

Migranti od sada moraju raditi

– Trenutna pravila moraju biti promijenjena kako bi se uvela obveza rada za podnositelje zahtjeva za azilom odmah nakon dolaska iz prihvatnih centara u smještaje u gradove, stoji u dokumentu koji bi premijeri saveznih pokrajina nakon sjednice u četvrtak trebali poslati saveznoj vladi.

U dokumentu se nadalje navodi kako je, s obzirom na trenutni nedostatak radne snage, nedopustivo da mnoge izbjeglice i podnositelji zahtjeva za azilom ne stoje na raspolaganju tržištu rada.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Nemaju više isprika, moraju se integrirati na tržište rada

– Čekanje na tečajeve jezika i integracije ne smije više biti isprika za odlaganje integracije u tržište rada, stoji u dokumentu kojeg, prema navodima Augsburger Allgemeine Zeitunga, podržavaju i one savezne pokrajine u kojima je na vlasti vladajuća Socijaldemokratska stranka Njemačke (SPD).

Nova regulativa bi gradovima i općinama omogućila slanje podnositelja zahtjeva za azilom i izbjeglica na društveno koristan rad.

>Lome se koplja u Bundestagu: migranti nekontrolirano ulaze u zemlju, a SPD se pravda da sve rade dobro

Uvode se bonovi za hranu umjesto gotovine

U dokumentu premijera saveznih pokrajina, koje su odgovorne za smještaj i skrb izbjeglica, traži se također mogućnost uvođenja bonova za hranu i potrepštine umjesto novca.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Mnogi političari traže uvođenje ovakvog sustava jer vjeruju da bi to smanjilo poticaje za izbjeglice, koje velikom većinom izabiru Njemačku kao konačno odredište nakon dolaska u Europsku uniju upravo zbog atraktivnih socijalnih povlastica.

Želi se spriječiti odljev gotovine

Između ostalog se želi spriječiti i odljev gotovine, koju mnogi izbjeglice šalju u zemlje svoga porijekla.

– Uvođenjem novčane karte za hranu i robu bi se spriječio odljev novca u inozemstvo, rekao je ministar unutarnjih poslova Tiringije Georg Maier.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Politika prema useljenicima je postala jedna od najvažnijih unutarnjopolitičkih tema u Njemačkoj, što pokazuje i uspjeh desne stranke AfD. Do kraja godine broj izbjeglica u Njemačkoj bi mogao dosegnuti rekordne brojke iz godina izbjegličke krize 2015./2016, prenosi HRT.

>Marcel Holjevac: Kako je njemački novinar godinama izmišljao bajke o zlim desničarima i jadnim imigrantima i za to proglašen novinarom godine

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Podržite nas! Kako bismo Vas mogli nastaviti informirati o najvažnijim događajima i temama koje se ne mogu čitati u drugim medijima, potrebna nam je Vaša pomoć. Molimo Vas podržite Narod.hr s 10, 15, 25 ili više eura. Svaka Vaša pomoć nam je značajna! Hvala Vam! Upute kako to možete učiniti možete pronaći OVDJE

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr dopušteno je registriranim korisnicima. Čitatelj koji želi komentirati članke obavezan se prethodno upoznati sa Pravilima komentiranja na web portalu i društvenim mrežama Narod.hr te sa zabranama propisanim člankom 94. stavak 2. Zakona o elektroničkim medijima.